Prezenter pogody znany z „Panoramy” TVP2 został zawieszony w swoich obowiązkach. Władzę telewizji podjęły tę decyzję, gdy wyszło na jaw, że popularny Jacek S., jako były członek zarządu Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, usłyszał 9 prokuratorskich zarzutów za wyprowadzanie majątku oraz fałszowanie dokumentów.

– Jacek S. ma postawionych 9 zarzutów prokuratorskich za wyprowadzenie majątku spółdzielni. Członkowie byłego zarządu i osoby z nimi współpracujące mają w sumie 64 zarzuty – ogłosił na Twitterze warszawski działacz społeczny Jan Śpiewak. Wytłumaczył także dokładnie, skąd wzięły się problemy prezentera.

– Członkowie poprzedniego zarządu mają 64 zarzuty. Dotyczą one działania na szkodę spółdzielni i fałszowania dokumentów. Stary zarząd doprowadził do celowego zadłużenia spółdzielni i na tej podstawie wyprowadzał pieniądze. Już prawie oddali działki pod wieżowiec jednej z firm na poczet wirtualnego długu. Poza tym księgowa miała przenieść na siebie własność lokalu usługowego przy ul. Jana Pawła II a z rachunku powierniczego, który prowadził jeden z mecenasów spółdzielni, zniknęły 2 mln złotych. To, ile pieniędzy zostało wyprowadzonych, nawet ciężko jest oszacować. To pieniądze rzędu kilkudziesięciu milionów złotych – opowiedział dziennikarzom Śpiewak. Według prokuratury szkody majątkowe wyniosły blisko 40 mln zł, przy jednoczesnym narażeniu Spółdzielni na niebezpieczeństwo wyrządzenia szkód wysokości 118,5 mln zł.

Centrum Informacji TVP ogłosiło już oficjalnie, że Jacek S. został zawieszony w swoich obowiązkach. Sam prezenter stwierdził, że nie wie nic na temat sprawy, w którą został wmieszany.

...

Zobacz również