Franciszek G. znany jest w Tychach jako legenda opozycji antykomunistycznej. G. od ponad 40 lat jest działaczem Sierpnia 80′ i obejmuje funkcję działacza Komisji Zakładowej związku. Wielokrotnie wstawiał się za robotnikami, dlatego tym trudniej uwierzyć było, że tak zaangażowany człowiek dopuścił się haniebnego czynu.

G. padł ofiarą prowokacji. W maju skontaktowała się z nim 29-letnia kobieta, która podawała się za 14-latkę. Działacz szybko przeszedł do sedna i próbował umówić się z kobietą na seks. Był przekonany, że będzie miał do czynienia z 14-letnią dziewczynką. Tym bardziej się zdziwił, kiedy doszło do spotkania.

– Dotyczy tego, że od 11 do 12 maja w Tychach, działając w krótkich odstępach czasu, z góry powziętym zamiarem, złożył on propozycję obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej osobie podającej się za 14-letnią dziewczynę – czytamy w aktach sprawy.

W umówionym miejscu na Franciszka G. czekała 29-latka w towarzystwie dwóch policjantów. Mężczyzna nie próbował uciekać, tylko oddał się w ręce policji. Kilka dni temu G. przyznał się do stawianych mu zarzutów. Już wiadomo, że grożą mu 2 lata odsiadki.

Sprawą wstrząśnięci są jego najbliżsi współpracownicy z Sierpnia 80′ oraz jego rodzina i znajomi. Dotąd Franciszek G. uchodził wśród nich za wzór i jednego z najbardziej oddanych innym działacza. Nikt nie podejrzewał, że G. może mieć skłonności do uprawiania seksu z dziećmi.

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również