Nikt nie ma wątpliwości, że Arabia Saudyjska nie jest dla kobiet krajem miodem i mlekiem płynącym. Prawa przedstawicielek płci pięknej są tam wręcz karykaturalnie ograniczane, a to, co wydaje się standardem na świecie, tam jest karane więzieniem. Przypomniał o tym szejk Saad Al-Hijri, który wygłosił szokujący wykład.

Arabski duchowny, uczony i wielki autorytet wśród Arabów wygłosił wykład pod tytułem „Dlaczego kierowanie autem przez kobiety jest złem?”. W jego trakcie Al-Hijri przekonywał, że kobiety nie powinny siadać za kółkiem, a nawet posiadać samochodów. Nie tylko bowiem nie potrafią prowadzić, ale są do tego nieprzystosowane.

Uczony oświadczył bowiem, że „kobiety z natury mają pół mózgu, ale jako wciąż zajęte zakupami, mają go zwykle tylko ćwierć”. Ma im to starczać tylko do podstawowych funkcji życiowych, a o „bardziej abstrakcyjnych” zachowaniach nie może być mowy. Takie właśnie jest prowadzenie samochodu.

Słowa te wywołały ogromną krytyczną odezwę nawet w samej Arabii Saudyjskiej. Na Al-Hijrego spadły prawdziwe gromy, a uczony został potępiony także przez swoich rodaków. W związku z tym władze Arabii zabroniły mu występów publicznych i „dalszego pełnienia posługi duchowej”. Wątpliwe, by arabski autorytet miał przepraszać za swoje słowa. Prawdopodobnie przeczeka, aż sprawa po prostu przycichnie.

Przypomnijmy, że w Arabii obowiązuje surowy zakaz prowadzenia samochodów przez kobiety. Przedstawicielki płci pięknej w tym kraju za prowadzenie samochodu mogą trafić do więzienia. Tak właśnie stało się z Loujain al-Hathloul, obrończynią praw kobiet, która na znak protestu w 2015 roku wsiadła za kółko. Żeby tego było mało – więzienie czeka kobiety także za samo wyjście z domu bez opieki męskiego członka rodziny.

źródło: reporters.pl

Picie spermy, kradzieże żon i seks w wieku 6 lat - oto najbardziej szokujące zwyczaje seksualne na świecie!