Spór między Krystyną Pawłowicz i Jurkiem Owsiakiem zatacza coraz szersze kręgi. Właśnie włączyła się do niego kolejna osoba. Znana feministka powiedziała wprost, co uważa o zachowaniu Owsiaka.

Swoją opinię w sprawie sporu między posłanką PiS i pomysłodawcą Przystanku Woodstock wyraziła Eliza Michalik. Dziennikarka nie pozostawiła suchej nitki na Owsiaku. Uważa, że jego komentarz na temat życia seksualnego Pawłowicz jest pokłosiem patriarchatu i mizoginii.

Tak, penis nie jest czarodziejską różdżką, a mityczne „mienie chłopa” lekarstwem na wszystkie kobiece problemy, czyli, zdaniem mizoginów: feminizm, emancypację, posiadanie własnych pieniędzy i poglądów, niezgodę na przemoc, chamstwo i odbieranie niezależności seksualnej. Podstarzałym panom (poglądy nieważne, bo takie wpadki zdarzają się i prawicowym i lewicowym, którzy dorastali w epoce słusznie minionej, przytrafiają się ciągle takie kwiatki jak Krzysztofowi Łozińskiemu z KOD („Gdybym był kobietą, tobym się popłakał” czy Jerzemu Owsiakowi, suponującemu, że seks wyleczy Pawłowicz z chamstwa. To niestety pokłosie wciąż jeszcze trzymającego się mocno patriarchatu, silnego nie autentycznie silnymi mężczyznami (to jest mądrymi, tolerancyjnymi, kompetentnymi i zrównoważonymi emocjonalnie), bo tych niestety jest jakby coraz mniej, ale wydumanymi mitami o męskiej wszechmocy, a raczej wszechmocy swojego penisa. Żyją tacy w swoich imaginariach nie bacząc, że z dawnych rycerzy zostały im (co najwyżej) mocno seksistowsko zakute łby – skomentowała sprawę Michalik.

Dziennikarka uznała zachowanie Owsiaka za seksistowskie. Jednak nie tylko jemu się oberwało. Michalik równie krytycznie ocenia reakcję PiS na spór. Wszystkim, którzy się w niego włączyli poleca lekcje kultury.

– Z drugiej jednak strony PiS podające Owsiaka do sądu za wulgarny język to już naprawdę kabaret wszechczasów. A może wszyscy – panowie i panie („glut” Stankiewicz bowiem jest od Owsiaka nie lepsza), uspokoicie się trochę i przestaniecie każdej swojej durnej wpadce, każdemu seksistowskiemu lapsusowi dorabiać polityczną gębę, a zamiast tego kupicie podręcznik dobrego wychowania i podszkolicie się nieco z szacunku do drugiego człowieka? Tak, do kobiety też – skomentowała Michalik.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

 

...

Zobacz również