Dwa dni temu odbyła się 89. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Jak zwykle była szeroko komentowana w mediach. Głos zabrała także pewna znana aktorka, która dosadnie opisała to, jak widzi poczynania PiS.

Krystyna Janda była gościem Radia Zet i jak zwykle skorzystała z okazji, aby wyrazić swoje zdanie o Prawie i Sprawiedliwości. Podczas audycji odniosła się do słów, które prezes tej partii wypowiedział 10 września, podczas miesięczniczy smoleńskiej.

– Nawet jeśli w pewnych sprawach będziemy w Europie sami, to pozostaniemy tą wyspą wolności, tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii – powiedział w niedziele Kaczyński.

Aktorka w odpowiedzi postanowiła sparafrazować słowa wiersza poety Marka Rymkiewicza, napisanego 19 kwietnia 2010 roku.

– Jarosławie! Pan jeszcze coś jest winien Bratu! Dokąd idziecie? Z Polską co się będzie działo? O to nas teraz pyta to spalone ciało. I jest tak że Pan musi coś zrobić w tej sprawie, Niech się Pan trzyma – Drogi Panie Jarosławie – pisze Rymkiewicz.

Janda zawarła w wypowiedzi apel do Jarosława Kaczyńskiego, jednocześnie twardo mówiąc, jak czuje się pod rządami jego partii. To jedne z mocniejszych słów, jakie wypowiedziała pod adresem rządu.

– Jarosławie, pan jeszcze coś jest winien bratu, dokąd idziecie z Polską, co się z nią będzie działo. Musimy się przyjaźnić z ludźmi, ze światem, musimy być otwarci – podsumowała Krystyna Janda. Aktorka odniosła się też do miesięcznic smoleńskich. – O czym my mówimy?! To była katastrofa samolotowa. Nie można oddać Polski w ręce złodziei, którzy chcą nam ją ukraść i odsprzedać światu. Czuję się, jakby ktoś mnie w tej chwili opluł. Ja nikomu nic nigdy nie ukradłam, to jest mój kraj, bardzo go kocham. Pracuję w tym kraju od urodzenia. Jestem aktorką, nie tylko polską. Mam medal człowieka wolności, medal Karola Wielkiego za pomoc w zjednoczeniu Europy. Ja się czuję, jakby ktoś na mnie cały czas srał. To jest coś okropnego – powiedziała Janda.

https://twitter.com/RomanOsica/status/907334145533251586

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

Najlepiej zarabiający aktorzy 2017 - rankingi zaskakują!