Dziennikarze śledczy RMF24 dotarli do wstępnych wyników sekcji zwłok tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na początku tygodnia przeprowadzono ekshumację pary prezydenckiej, ponowny pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek. 

Na początku bieżącego tygodnia przeprowadzono na zlecenie prokuratury krajowej ekshumację pary prezydenckiej (w planach jest ekshumacja wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej). Ponowny pogrzeb pary prezydenckiej jest planowany na piątek. Wezmą w nim udział rodzina prezydenta Kaczyńskiego oraz najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym prezydenta Duda oraz premier Szydło.

Dzisiaj, dziennikarze śledczy RMF24 dotarli do wstępnych wyników sekcji zwłok prezydenta Kaczyńskiego. Jak wynika z ich informacji podczas sekcji nie odkryto niczego nowego.

Z ustaleń przeprowadzających sekcję, prezydent Kaczyński zmarł w wyniku obrażeń typowych dla ofiar katastrof lotniczych. Do jego śmierci doprowadziły ciężkie obrażenia głowy, połamane kości oraz ciężkie obrażenia narządów wewnętrznych.

Oprócz sekcji, do badań pobrano ponad 40 próbek, które trafią teraz do laboratorium. Wyniki wszystkich testów będą znane najwcześniej za kilka tygodni.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: rmf24