W nocy z poniedziałku na wtorek w Manchesterze doszło do zamachu na nastolatków przebywających na koncercie jednej ze światowych gwiazd muzyki POP. Brytyjskie służby zatrzymały już jednego z odpowiedzialnych za atak.

Dotychczas wiadomo, że w wyniku ataku na Machester Arena, gdzie odbywał się koncert Ariany Grande zginęło co najmniej 20 osób, a kolejne 50 zostało rannych.

Wiadomo już, że detonacji dokonał zamachowca samobójca, który pod Manchester Arena przybył pociągiem i wysadził się w powietrze, gdy nastoletni fani światowej sławy gwiazdy, zaczęli wychodzić z zakończonego właśnie koncertu.

Niedługo po zamachu Państwo Islamskie wzięło za niego odpowiedzialność i ogłosiło, że dokonał go jeden z „żołnierzy Allaha”.

Ponadto policja dokonała już dwóch aresztowań. W jednym z centrum handlowych w Manchesterze zatrzymano 23-letniego Salama Abediego, który podejrzany jest o pomaganie pierwszemu zamachowcy. Mniej więcej w tym samym czasie, na południu Manchesteru zatrzymano drugiego podejrzanego. Jak dodają brytyjskie media, wszyscy odpowiedzialni za zamach pochodzą z krajów arabskich.

W sieci pojawiło się już zdjęcie jednego z zatrzymanych dzisiaj mężczyzn.

...

Zobacz również