Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Rzeszowie podał do wiadomości informacje o tożsamości ofiary tragicznego wypadku na autostradzie A16 niedaleko Calais. Jest nią 52-letni mieszkaniec województwa śląskiego, Mirosław I.

Dane te przekazała polskiej prokuraturze strona francuska, która dokona jeszcze testu DNA w celu pewniejszej weryfikacji. Nie zamyka to jednak sprawy. Jak mówi Rafał Teluk potrzeba do tego potrzeba jeszcze przesłuchania świadków w Polsce –  w celu otrzymania informacji o powodzie wyjazdy mężczyzny za granicę, zebrania dokumentacji oraz sekcji zwłok. Zapewnił także o współpracy strony polskiej z francuską, która prowadzi własne dochodzenie i zabezpieczyła ciało kierowcy.

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie wszczął we wtorek śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn i przebiegu wypadku.

W wyniku postępowania po stronie francuskiej, zatrzymano dziewięciu obywateli Erytrei będących przy zdarzeniu. Nieznany jest ich ewentualny wkład w śmierć Polaka.

źródło: rmf24.pl

 

 

Zobacz również