Już za dwa tygodnie tuż za naszą granicą odbędą się rosyjsko-białoruskie manewry Zapad’17. Właśnie wyszło na jaw, na jaki dokładnie scenariusz szykują się oba państwa.

Wojska będą ćwiczyć działania związane z „próbą destabilizacji sytuacji na Białorusi i wywołania konfliktu wewnątrz państwa związkowego przez siły fikcyjnych Wejsznorii, Besbarii i Lubenii”. Mają one odpowiadać zachodniej koalicji państw zachodnich.

To kryzys i konflikt wywołane przez rosnącą aktywność nielegalnych formacji zbrojnych, międzynarodowych organizacji separatystycznych i terrorystycznych, wspieranych przez siły zewnętrzne – zdradza szef sztabu generalnego białoruskich sił zbrojnych, gen. Aleh Biełakonieu.

Fikcyjne państwa mają być położone między innymi tam, gdzie Polska oraz państwa bałtyckie. Eksperci nie mają złudzeń, że założeniem manewrów jest przećwiczenie możliwości ataku z tych terenów na Białoruś.

Białoruś próbuje nie dopuścić do wybuchu konfliktu zbrojnego, a Rosja (…) udziela jej pomocy politycznej, finansowej i wojskowej – dodaje białoruski generał.

źródło: polsatnews.pl

...

Zobacz również

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!

Zobacz również