W ostatnich dniach Polska żyje projektem ustawy antyaborcyjnej, który miałby przerodzić się w jedną z najbardziej restrykcyjnych i surowych ustaw Europy. Zdaniem Pawła Kukiza i tysięcy internautów, jest to tylko przykrywka dla umowy CETA.

CETA to kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa między UE a Kanadą. W założeniach, umowa ma zapewnić unijnym przedsiębiorstwom więcej atrakcyjnych możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w Kanadzie, a także przyczynić się do tworzenia miejsc pracy w Europie.

Mimo kilku niekwestionowanych zalet, wprowadzenie CETA ma też swoich zagorzałych przeciwników. Ich zdaniem, wady CETA mogą być znacznie większe niż obiecywane zalety.

Do grupy osób krytykujących CETA należy Paweł Kukiz, który w ostrych słowach wypowiedział się o umowie.

Polski rząd poparł w Bratysławie tymczasowe wprowadzenie umowy#CETA! Ponad głowami Obywateli i bez dyskusji w parlamencie PiS godzi się na umowę, która będzie mieć fatalne konsekwencje dla naszej gospodarki, a szczególnie rolnictwa. Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się bardziej dbać o interes wielkich zagranicznych korporacji niż polskich przedsiębiorców, rolników i konsumentów.

Umowa pozwoli na wejście na polski rynek firm, które mogą wykorzystywać różne szkodliwe substancje do produkcji żywności i produkować ją taniej dzięki niższym kosztom energii. CETA pozwoli na sprowadzenie do Polski bardzo niezdrowej żywności! Ponadto umowa zawiera mechanizm ICS, dzięki któremu wielkie koncerny będą mogły pozywać rządy za regulacje, które uznają za krzywdzące.

Jako Kukiz’15 zdecydowanie się sprzeciwiamy się umowie CETA! Nie godzimy się, aby ponad głowami Obywateli, bez ratyfikacji przez parlament, wprowadzać to szkodliwe porozumienie. Obiecujemy, że nie odpuścimy tej sprawy. Prosimy o polubienie i udostępnianie, to bardzo ważne! Wspólnymi siłami sprawmy, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o działaniu PiS! Nie pozwólmy im tego wyciszyć – czytamy w oświadczeniu klubu

Grafika krążąca po sieci
Grafika krążąca po sieci

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

źródło: fb

...

Zobacz również