Znamy kulisy nocnego spotkania PiS! Kaczyński podał nazwisko do dymisji

Znamy kulisy nocnego spotkania PiS! Kaczyński podał nazwisko do dymisji

Wszystko wskazuje na to, że rekonstrukcja rządu nadchodzi wielkimi krokami. Poniedziałkowe spotkanie w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej zdaniem mediów było wstępem do zmian personalnych, które nastąpią lada dzień. Z informacji, których udzielił dziennikarzom anonimowy uczestnik rozmów w siedzibie PiS zdradza, że pierwsze decyzje personalne już zapadły.

Na Nowogrodzką przyjechali najważniejsi politycy w PiS, w tym szefowie okręgów partii. W biurze Prawa i Sprawiedliwości pojawili się m.in. wicemarszałkowie Sejmu Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel (szef okręgu Białystok), posłowie Janusz Śniadek (szef okręgu Pomorskiego - Gdańsk) i Marek Suski (prezes okręgu radomskiego), wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski (prezes okręgu katowickiego), posłanka Jolanta Szczypińska (szefowa okręgu Pomorskiego - Słupsk), a także sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker (szef okręgu w Koszalinie). ZOBACZ TAKŻE: Jest NOWA posada Macierewicza. Nie będzie już ministrem, a kimś ważniejszym!

Rekonstrukcja rządu coraz bliżej

Większość uczestników poniedziałkowego spotkania nie chciało rozmawiać z dziennikarzami - Paweł Szafernaker zbył reporterów krótkim stwierdzeniem, że "rozmawiano o Polsce". Najbardziej sugestywnej odpowiedzi udzielił Marcin Horała. - Rozmowa głównie dotyczyła wewnętrznych spraw Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa ordynacji została poruszona w bardzo pobocznym wątku. Ten wątek się pojawił, bo to sprawa bieżąca - oznajmił poseł. Według mediów wspomniane przez Horałę "sprawy wewnętrzne" dotyczą zmiany premiera. Od tygodni mówi się o dwóch możliwościach: albo premier Szydło zastąpi Jarosław Kaczyński, albo minister finansów, Mateusz Morawiecki. Według nieoficjalnych doniesień zmiana premiera ma nastąpić już w przyszłym tygodniu. ZOBACZ TAKŻE: Roztrzęsiona Szydło wygadała się ws. dymisji. Wyborcy nie mogą uwierzyć W biurze Prawa i Sprawiedliwości przy Nowogrodzkiej podobno omawiano także kwestię zmian na stanowiskach ministerialnych. Informator radia RMF FM twierdzi, że "Jarosław Kaczyński miał sugerować, że ze stanowiskiem pożegna się szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski", który często pojawiał się w gronie kandydatów do opuszczenia rządu. Prezesa PiS miała irytować jego nieskuteczność. Wciąż nie wiadomo jaki los czeka innych ministrów, których media typują do dymisji. W ich gronie wymieniani byli m.in. Antoni Macierewicz i Jan Szyszko. Źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News