Znamy kobietę, która będzie “nowym Rzeplińskim”. W KODzie euforia

Znamy kobietę, która będzie “nowym Rzeplińskim”. W KODzie euforia Źródło:

Profesor Rzepliński żegna się z urzędem prezesa Trybunału Konstytucyjnego, ale działacze oraz sympatycy Komitetu Obrony Demokracji mimo to wpadli w euforię. Znaleźli kolejnego sojusznika, czyli prezes Sądu Najwyższego, Małgorzatę Gersdorf.

Profesor Rzepliński niemal od samego początku rządów Prawa i Sprawiedliwości toczył bój z Jarosławem Kaczyńskim i prezydentem Dudą. Prezes Trybunału Konstytucyjnego zgodnie z prawem kończy 6-letnią kadencję, co raduje obóz władzy. Jednakże, na drodze Prawa i Sprawiedliwości staje pani prezes Sądu Najwyższego.

Małgorzata Gersdorf przejmuje pałeczkę po profesorze Rzeplińskim. Już w styczniu 2016 roku przekonywała, iż "sądy stają się igraszką w rękach niczym nieograniczonej egzekutywy". Teraz zamierza działać mocniej. Twierdzi, że w Polsce panuje obecnie głęboki kryzys demokracji. Władzę sądowniczą uważa za "pierwszą ofiarę zmian na politycznym firmamencie".

Doświadczamy kolejnego w historii - i to bardzo głębokiego - kryzysu demokracji. Bez cienia satysfakcji konstatuję, że bardzo szybko potwierdziła się moja teza o władzy sądowniczej jako pierwszej ofierze zmian na "politycznym firmamencie" - cytuje jej słowa serwis naTemat.pl.

Sąd Najwyższy pod wodzą Małgorzaty Gersdorf krytykuje rozwiązania Prawa i Sprawiedliwości, zarówno ustawę dezubekizacyjną, jak i akt prawny o zgromadzeniach. Przekonuje, że nosi "wszelkie cechy stanu wyjątkowego i jest sprzeczny z zachodnimi standardami".

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News