Znamy go doskonale z amerykańskich filmów. Był wielką gwiazdą i miał wszystko. Niestety, ostatecznie odszedł z tego świata w samotności.

Znany był z ponad 70 ról telewizyjnych i i filmowych. Kiedyś kochał go cały świat, ostatecznie popularny aktor zmarł w hospicjum.

ZOBACZ TAKŻE: Jego filmy znali wszyscy. Nie żyje słynny polski reżyser, zmarł nagle

Nie żyje John Mahoney

John Mahoney nie żyje. Odszedł w jednym z chicagowskich hospicjów po długiej chorobie. Ta wiadomość zasmuciła jego fanów na całym świecie.

Jego debiut przed kamerą zaliczył w 1981 r. W 1993 r. dołączył do obsady „Frasiera”, który przyniósł mu największą sławę i rozpoznawalność. Po 11 latach z serialem zagrał m.in. w „Terapii” i „Rozpalić Cleveland”.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje gwiazda „Seksmisji”, „Klanu”, „Na wspólnej” i wielu innych

Wielka kariera

John Mahoney był dwukrotnie nominowany do Emmy i Złotych Globów za rolę właśnie w serialu „Frasier”. Oprócz tego wystąpił w takich filmach jak „Nic nie mów”, „Barton Fink”, „Prezydent – miłość w Białym Domu” czy „Spisek ośmiu”.

U szczytu popularności nie mógł narzekać na brak rozpoznawalności. Kojarzyli go wtedy wszyscy.

ZOBACZ TAKŻE: Był legendą opozycji. Nie żyje

Słuszna zmiana branży

Mahoney był z pochodzenia Anglikiem, ale większość życia spędził w Stanach Zjednoczonych. Karierę aktorską rozpoczął dopiero przed „czterdziestką” – wcześniej był redaktorem w czasopiśmie medycznym i wykładowcą na Western Illinois University.

Kiedy postanowił się przebranżowić, zapisał się na kurs aktorski i wkrótce zaczął występować na scenie. Zdecydowanie była to w jego przypadku bardzo dobra decyzja.

Ostatni raz na szklanym ekranie pojawił się w 2015 roku. Choroba zabrała go z tego świata w wielu 77 lat.

Źródło: film.wp.pl

Czy Robert Biedroń nadaje się na prezydenta Polski?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Największe graficzne porażki gwiazd [ZDJĘCIA]


"Wspaniałe stulecie": Co dziś robi serialowa Roksolana? Przeżyła WIELKĄ przemianę!