Znają ją wszyscy. Rak wyniszczył ją nie do poznania

Znają ją wszyscy. Rak wyniszczył ją nie do poznania

Znana i lubiana przez miliony ludzi na świecie. W ubiegłym roku u słynnej aktorki zdiagnozowano raka piersi. Świat mediów obiegła właśnie przykra informacja - choroba daje przerzuty.

Shannen Doherty to amerykańska aktorka serialowa i filmowa, znana przede wszystkim jako odtwórczyni ról Brendy Walsh w serialu Beverly Hills 902010 i Prudence Halliwell w Czarodziejkach, emitowanych na ekranach telewizorów w latach 1998-2006. Jakiś czas temu zdiagnozowano u aktorki raka piersi. Pomimo przebytej mastektomii, choroba dała przerzuty. Nowotwór zaatakował węzły chłonne.

Prawdziwe oblicze Shannen Doherty

Już od najmłodszych lat Shannen była pewna, że w przyszłości zostanie aktorką. I chociaż występowała epizodycznie w wielu znanych serialach, prawdziwym przełomem w jej karierze była rola Brendy w kultowym serialu Beverly Hills 90210. Popularności przysporzyło jej także wcielenie się w rolę Prudence Halliwell w serialu Czarodziejki. Życie prywatne Shannen było bardzo burzliwe. Aktorka stawała przed ołtarzem trzy razy. Koledzy z planu często mówili, że jest ciężką we współpracy osobą i określali ją jako wysoce nieprofesjonalną. Źródło: Corbis & Instagram

Nierówna walka z rakiem

W ubiegłym roku świat obiegła informacja o zdiagnozowanej chorobie Shannen. I chociaż kobieta nie poddawała się w walce z nowotworem i przeszła mastektomię, okazało się, że to nie koniec jej zmagań.

Szczere wyznania chorej aktorki

Aktorka od początku choroby szczerze i szczegółowo dzieli się informacjami na temat swojego stanu zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Na swoim profilu na Instagramie dzieli się zdjęciami i video, na których pokazuje, do jakich zmian w jej ciele doszło w związku z przebywaną chorobą. Otwarcie porusza tematy swojego leczenia i chemioterapii. „Może dziwnie to zabrzmi, ale dzięki chorobie bardziej poznałam swoje prawdziwe „ja”, które wcześniej było we mnie gdzieś ukryte” – mówi Doherty.

Rak powraca ze zdwojoną siłą

Shannen przeszła operację usunięcia piersi, w której znajdował się nowotwór. Rokowania na jej wyzdrowienie były bardzo dobre. Niestety stan jej zdrowia nie ulegał polepszeniu. Badania ujawniły przykrą prawdę - tym razem rak zaatakował węzły chłonne. Nawet leczenie radioterapią okazało się nieskuteczne. Źródło: Instagram

Strach przed jutrem

Stan aktorki pogarsza się z dnia na dzień. Kobietę dręczą wymioty, znacznie straciła na wadze i zmieniła się nie do poznania. Ogromne wsparcie otrzymuje od męża. Mężczyzna dba o nią, prowadzi do łazienki, wozi na kolejne badania. Mimo niepewności i strachu przed przyszłością Shannen znajduje siłę, by dzielić się swoimi przeżyciami z fanami i z osobami, które tak jak ona walczą z rakiem. Kobieta ciągle pozostaje w bardzo złym stanie, nie wiadomo czy leczenie okaże się skuteczne.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News