Siły koalicji walczące z Państwem Islamskim wyzwoliły spod jego panowania Mosul. W jednej z kryjówek terrorystów żołnierze odnaleźli tajemniczą kobietę o niearabskiej urodzie.

Premier Iraku oświadczył, że Mosul zdobyto już tydzień temu. Walka w starej części miasta trwa jednak nadal. Jest ona bardzo brutalna i powolna. Terroryści nie zamierzają się poddać. Punkt po punkcie należy likwidować ich pozycje.

W jednej z kryjówek iraccy żołnierze znaleźli tajemniczą kobietę, która ma 17 lat i urodę nietypową jak na Irak. Nie ma żadnych potwierdzonych informacji co do tożsamości kobiety. Zlepki informacji pozwalają ustalić ją tylko w przybliżeniu. Spekuluje się, że jest z Europy bądź Azji. Może być Czeczenką, Rosjanką czy Jazydką. Nie znana jest też jej rola w Państwie Islamskim.

Ofensywa skupiona na odbiciu Mosulu trwa od dwóch lat. Terroryści zajęli miasto latem 2014 roku. Wygaszanie się walk w tym rejonie nie oznacza jednak końca wojny w ogóle. ISIS wciąż jest bardzo groźną organizacją, która bez przerwy sprawia kłopoty w całym Iraku.

fot. Twitter

źródło: wp.pl

 

 

Zobacz również