Będą zmiany w 500 plus. Świadczenie zyska tysiące rodzin

Będą zmiany w 500 plus. Świadczenie zyska tysiące rodzin

500 plus to wciąż temat, który wzbudza wiele kontrowersji. Już wiele zmian zapowiadano w projekcie, ale nadchodząca będzie zaskakująca. Tysiące rodzin będzie mogło liczyć na dodatkowe pieniądze. Sprawdźcie, jaki nowy pomysł ma zamiar wprowadzić Prawo i Sprawiedliwość.

500 plus jest zbawieniem dla wielu rodzin. Program socjalny ma za zadanie wspomóc rodziny, które posiadają więcej niż jedno dziecko, ale również takie, które nie mają dwójki dzieci, mogą liczyć na wsparcie państwa. Trzeba jednak spełniać pewne kryteria, aby dostać pieniądze. W tym momencie każda rodzina, która posiada więcej niż jedno dziecko, nie musi spełniać żadnych kryteriów dochodowych, aby otrzymać od państwa 500 plus. Szacuje się, że obecnie ponad 3 miliony dzieci dostaje zapomogę od rządu. Miliardy złotych przeznaczone są na program.

Nowe kryteria na 500 plus

Rodziny, które posiadają jedno dziecko, muszą mieć jakieś dochody, aby załapać się na program socjalny. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło, że zwiększy kryterium dochodowe i tym samym tysiące rodzin załapie się na 500 plus. W tym momencie takie rodziny, aby uzyskać wsparcie, muszą mieć minimalny dochód na osobę w wysokości 800 zł netto. Minister Rafalska zapowiedziała, że to kryterium wzrośnie o przynajmniej 100 złotych. Oznacza to, iż wiele rodzin będzie mogło wziąć udział w tym programie. Jak mówiła:
- Dla mnie punktem wyjścia jest wzrost co najmniej o kwotę 100 zł. Ostatecznie, jaka to będzie kwota, dowiemy się wkrótce, bo taki projekt będzie lada moment wpisany do prac Rady Ministrów i będzie procedowany. Uzgodnię to jeszcze z premierem i z panią minister Teresą Czerwińską. Na pewno powinien to być wzrost wyższy niż 100 zł - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Tysiące osób czekało na taką wiadomość

Tysiące polskich rodzin czekało na tak dobrą wiadomość. Wzrost dochodu nawet o 100 złotych pozwoli im, aby załapać się na 500 plus. Takie pieniądze są nieraz niezbędne, by rodzina mogła wieść normalne życie i mieć, co jeść. Jest jednak jedna zła wiadomość. Eksperci biją na alarm, że coraz więcej matek rezygnuje z pracy po uzyskaniu pieniędzy z programu. Niektóre twierdzą, iż o wiele więcej on im daje, niż 8-godzinna zmiana w pracy. Wskazują również, że przez to trzeba więcej pieniędzy wpłacić do programu, a rząd weźmie je z naszych podatków. Wielu Polaków nie zgadza się na to, aby inne rodziny żyły za ich ciężko zarobione pieniądze, a szczególnie takie, które rezygnują z pracy. Nie wiadomo jeszcze, o ile wzrośnie kryterium dochodowe, ale stanie się to zapewne niebawem. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Papież Franciszek dokonał REWOLUCJI! Kościół zmienia się na naszych oczach
  2. Przerażający apel Martyny Wojciechowskiej. Prosi o pomoc, aż chce się płakać
  3. Morawiecki zwołuje pilne spotkanie WSZYSTKICH partii! Wiemy o co chodzi
  4. Ile dzieci ma Katarzyna Figura? Jej córki mają najoryginalniejsze imiona w Polsce!
  5. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
Następny artykuł