Chociaż na razie zmiany widać jedynie na paragonach, niedługo wszystkie szyldy stacji benzynowych Statoil znikną z polskich miast. Zastąpi je za to marka Circle K, co stanowi opóźniony rezultat intratnej transakcji z 2012 roku. Specjaliści zastanawiają się, czy w jakikolwiek sposób wpłynie to na funkcjonowanie firmy oraz jej zyski.

Statoil był na ten moment piątą co do wielkości siecią stacji benzynowych w Polsce. Od 2012 roku zmieniła ona jednak właściciela, przez co teraz musi przyjąć nazwę Circle K. 5 lat temu Norwegowie sprzedali 2300 stacji w Europie Północnej kanadyjskiej sieci sklepów spożywczych Couche-Tard. Odpowiedzialny za nią miliarder Alain Bouchard do 2017 roku mógł używać nazwy Statoil, jednak czas ten powoli się kończy.

W Norwegii zmiana nazwy rozpoczęła się już w zeszłym roku. W tym obejmie ona za to także Polskę oraz kraje bałtyckie. W 2018 roku dotrze do Rosji. Eksperci zastanawiają się, czy zmiana w jakikolwiek sposób wpłynie na funkcjonowanie firmy oraz jej ogromne zyski. Na konkretne dane trzeba będzie jeszcze prawdopodobnie poczekać.

 

 

...

Zobacz również