Zmiana w obradach rządu! Wszytko przez niespodziewane pożary

Zmiana w obradach rządu! Wszytko przez niespodziewane pożary

Ostatnie tygodnie zostały naznaczone przez niespodziewane i dotąd niewyjaśnione pożary w Polsce, które dotknęły jedynie wysypiska śmieci lub innego rodzaju składowiska. Internauci snują teorie spiskowe, a sprawą zainteresował się także premier Mateusz Morawiecki, który z ich względu zmienił tok obrad rządu.

Od początku miesiąca obserwujemy niespodziewane i bardzo groźne dla środowiska i życia obywateli, a przede wszystkim strażaków pożary. Przez ostatnie dwa miesiące ogień strawił 18 wysypisk i składowisk, powodując dostanie się do atmosfery ogromnych ilości toksycznych gazów. W tym miesiącu Straż Pożarna wzywana była do pojawiających się nagle w całym kraju ogromnych płomieni już osiem razy. Szczęśliwie żywioł pochłonął jedynie śmieci czy opony, nie odbierając nikomu życia. W żadnym z przypadków nieznane są powody pojawienia się ognia, realne są podejrzenia o podpalenie. Sprawą z oczywistych względów zainteresowała się także Rada Ministrów.

Pożary w Polsce zmieniły bieg obrad rządu

Przedłużające się gaszenie, trwającego od piątku pożaru na wysypisku śmieci w Zgierzu zaniepokoiło rządzących, którzy dziś zebrali się na posiedzeniu Rady Ministrów. Z polecenia Mateusza Morawieckiego stworzono nawet specjalny raport. - Na polecenie premiera, porządek obrad wtorkowej Rady Ministrów został uzupełniony o punkt dotyczący informacji ministra środowiska o niewyjaśnionych pożarach wysypisk śmieci - powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Ogromne pożary mogą być oczywiście spowodowane zbiegiem okoliczności, zapaleniem się śmieci od niedopałka lub ogromną temperaturą pochodzącą ze słońca. Mówi się jednak o celowych podpaleniach i niewykluczone, że właśnie dlatego sprawa trafiła aż do KPRM. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera na festiwalu w Sopocie! Kryszak na żywo zaatakował PiS
  2. Nikt nie zauważył, ale twarz Dudy się ZMIENIŁA. Co się stało prezydentowi?
  3. Rusza NOWY program „plus”. Kobiety będą zachwycone
źródło: Następny artykuł