Jedna z najbardziej popularnych na całym świecie sieci restauracji – McDonald’s zdecydowała się na wprowadzenie nowej usługi w swojej ofercie. Aby klienci mogli czuć się wygodnie i komfortowo, nie będą musieli już jeść rękami, a po prostu nożem i widelcem. Będzie to jednak „rewolucja” zarezerwowana tylko dla niektórych wielbicieli fast foodów.

Na razie szefowie McDonald’s planują przetestować nową usługę w ok. 1400 restauracjach na terenie Francji. Kraj ten został wybrany z powodu przywiązania mieszkańców do dobrych manier oraz kultury spożywania posiłków. Plastikowy nóż i widelec otrzymają ci, którzy zamówią kanapki z oferty specjalnej Gourmet.

Ten zaskakujący pomysł właścicieli sieci związany ma być z polityką wychodzenia w stronę klienta oraz jego potrzeb. Najpierw McDonald’s wprowadził ofertę, w której osoby odwiedzające restaurację same mogą zadecydować, co znajdzie się w zamówionej przez nich kanapce. Kolejnym pomysłem działającym na korzyść klienta ma być zaproponowanie mu właśnie noży oraz widelców.

Właściciele sieci zdają sobie sprawę z tego, że nowa usługa może nie przyjąć się we wszystkich krajach. Chociaż wyjątkowo przywiązani do dobrych manier Francuzi zapewne ucieszą się z ułatwienia, obywatele innych państw świata niekoniecznie zdecydują się z niego korzystać. Zgodnie ze słowami Donalda Trumpa spożywanie jedzenia stworzonego do jedzenia rękami nożem oraz widelcem bywa bowiem postawą antypatriotyczną.

...

Zobacz również

Zobacz również