Będzie zmiana konstytucji! Oto szczegóły

Będzie zmiana konstytucji! Oto szczegóły

Odkąd władzę w kraju przejęło Prawo i Sprawiedliwość, wszyscy interesują się kwestiami konstytucyjnymi i sprawami ich łamania. Okazuje się, że wkrótce będzie nowa zmiana konstytucji. Przedstawiamy szczegóły.

Teraz zmiana konstytucji ma zostać przeprowadzona na wniosek prezydenta Andrzeja Dudy. Chce on bowiem wprowadzić zmianę, która wprowadzi prawną ochronę ojcostwa. W końcu w naszym kraju naprawdę chronione będą nie tylko matki. - Zapewniam, że omawiane zagadnienie jest obecnie jedną z najgłębiej analizowanych spraw w Kancelarii Prezydenta RP pod kątem opracowania zestawu pytań referendalnych, a w przyszłości także dokonania zmian w Konstytucji RP - zapewnia minister kancelarii prezydenta, Paweł Mucha.

Będzie zmiana konstytucji!

Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej - mówi jasno art. 18 konstytucji. Uzupełnienia art. o "ojcostwo" chce, według gazety "Rzeczpospolita", prezydent Andrzej Duda. Okazuje się, że o tę zmianę zabiegali m.in. senatorzy. To oni napisali do Andrzeja Dudy, że warto rozważyć konstytucyjną ochronę ojcostwa w ramach prowadzonej przez niego debaty nad zmianami w ustawie zasadniczej. To słuszny wniosek, ponieważ kwestie ojcostwa są w Polsce zdecydowanie zaniedbywane i nieuregulowane na tyle dobrze, by mężczyźni mogli czuć się bezpiecznie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Przypomnieli Pawłowicz zdjęcie sprzed lat. Wpadnie w szał
  2. Sensacja! To KONIEC Macierewicza w PiS
  3. Przerażający wygląd córki byłego premiera Polski. Sama skóra i kości
Źródło: wiadomosci.wp.pl Następny artykuł