Zmiana czasu na letni! Pociągi będą sparaliżowane

Zmiana czasu na letni! Pociągi będą sparaliżowane Źródło: Pixabay.com/Free-Photos

Zmiana czasu na letni zawsze wywołuje sporo utrudnień w codziennym funkcjonowaniu. Najbardziej jednak odczują to osoby, które podróżują pociągami. Pasażerowie muszę przygotować się na liczne komplikacje związane z podróżą, w tym także na duże opóźnienia.

Zmiana czasu zawsze wywołuje skrajne emocje. Wiele osób nie potrafi się przyzwyczaić do nowego sposobu mierzenia czasu, a inni zastanawiają się, czy urządzenia elektroniczne same zadbają o poprawność wskazówek. Najwięcej powodów do narzekań mają jednak te osoby, które w noc przestawiania zegarów spędzają w pracy lub w podróży. Ci ostatni najdotkliwiej odczują skutki przejścia na czas letni.

Zmiana czasu sparaliżuje ruch pociągów. Pasażerów czekają liczne utrudnienia

Zmiana czasu z zimowego na letni zawsze przypada w ostatnią niedzielę marca. W tym roku wypada ona ostatniego dnia miesiąca, 31 marca. Zegarki należy przesunąć o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00 w nocy. 

Jak co roku, wiele osób będzie tej nocy podróżować pociągami. Muszą się liczyć z różnymi, absurdalnymi sytuacjami i utrudnieniami. Przykładem może być skład IC Uznam, który pokonuje trasę z Warszawy Wschodniej do Świnoujścia. W noc, gdy następuje zmiana czasu, pociąg opuści stację Gniezno o 1:59 czasu zimowego, a w Poznaniu Głównym pojawi się o 3:31 czasu letniego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Takich sytuacji będzie niestety więcej. Pasażerowie z pewnością będą zirytowani i zagubieni w tych niecodziennych sytuacjach. Wiele osób nie jest pewnych, czy w zasadzie spóźniły się, czy przyjechały zgodnie z planem.

- Wsiadając do nocnego pociągu w najbliższą sobotę, pamiętajmy, że podróż możemy zacząć jeszcze według czas zimowego, a zakończyć już w czasie letnim. Drużyny konduktorskie pracujące na pokładzie 14 składów będą przypominać pasażerom o tym fakcie - powiedziała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Pasażerowie muszą się mieć na baczności. W tym czasie bardzo łatwo o pomyłkę

Każdy, kto zamierza podróżować nocnymi pociągami w noc, podczas której następuje zmiana czasu, może śledzić dokładne godziny kursowania poszczególnych pociągów na oficjalnej stronie PKP Intercity. Informacji mogą także szukać w punktach informacyjnych na dworcach, a także bezpośrednio u pracowników i konduktorów.

Warto uzbroić się w cierpliwość oraz pamiętać, że tego dnia wszelkie komplikacje są wynikiem wyjątkowych czynników, niezależnych od PKP.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Marta Kaczyńska wyjawiła prawdę! Po latach opowiedziała, jaki naprawdę był jej ojciec
  2. Pola Raksa dziś zachwyca jak dawniej! Ma prawie 80 lat, ale wygląda cudownie
  3. Anna Lewandowska przekazała radosną wiadomość. Rodzina Lewandowskich rozkwita nie dzięki pieniądzom
  4. Internauci śmieją się z kolejnego talentu Rozenek. "Wyprzedziła Leonardo da Vinci o jednego skilla"
  5. Żona Wiśniewskiego dogadała się z byłym. Michał został na lodzie

Źródło: Super Express
 
 

Następny artykuł