Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawiamy zegarki? Źródło: Fot. Pixabay.com/Free-Photos

Zmiana czasu nastąpi już niedługo. Wielu Polaków zastanawia się, w którą stronę powinni przestawić swój zegarek. Przypominamy kiedy powinniśmy zmienić bieg wskazówek swoich zegarów i w którą stronę.

Zmiana czasu, choć ma miejsce dwa razy w roku, zazwyczaj jest procesem, nad którym Polacy zbytnio się nie zastanawiają, a warto. To wtedy polskie firmy ponoszą koszty, niekiedy liczone w milionach zlotych. A chodzi przecież tylko o przestawienie jednej godziny.

Kolejna zmiana czasu jawi się już na horyzoncie, a będzie ona miała miejsce już w tym miesiącu. W którą stronę powinniśmy przestawić nasz zegarek?

Zmiana czasu czeka Polaków już niedługo

W tym momencie czas, według którego organizowaliśmy dotychczas swoje życie, określany jest jako "zimowy". Spoglądając o południu przez okno widzimy jednak, że słońce świeci coraz mocniej, temperatura powietrza zdaje się być z każdym dniem coraz wyższa, gdzieniegdzie rośnie już trawa... Wszystko wskazuje na to, że przyroda budzi się do życia. Co to oznacza? Czas zmienić czas z "zimowego" na "letni".

Zmiana czasu nastąpi w ostatnią weekend miesiąca, a dokładnie w nocy z 30 na 31 marca. Wówczas będziemy musieli przestawić swoje zegarki z godziny drugiej w nocy na trzecią.

Co to oznacza? Jak łatwo się domyślić przede wszystkim krótszy sen. Jest to więc szczególnie nieprzyjemna informacja dla osób, które lubią pospać dłużej. Pierwszy poranek po zmianie czasu może więc być nieprzyjemny.

Jest to jednak dobra informacja dla pracowników, którzy z soboty na niedzielę będą pracować. Ich czas pracy zostanie skrócony o jedną godzinę, a wynagrodzenie pozostanie takie samo.

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News