Zmasakrowali Polaka maczetami. Teraz odpowiedzą za swoją zbrodnię

Zmasakrowali Polaka maczetami. Teraz odpowiedzą za swoją zbrodnię

Morderca odpowiedzialny za okrutne zabójstwo Polaka w Boltonie został schwytany. Za 23-letnim Mateuszem wysłano Europejski Nakaz Aresztowania. Oskarżony wyszedł z aresztu za kaucją, po czym opuścił Wyspy Brytyjskie i zaczął się ukrywać. Wpadł podczas rodzinnej awantury w Myślenicach. 

Mateusz M. był poszukiwany za udział w zabójstwie 39-letniego kierowcy ciężarówki, Sebastiana Ż, który został zamordowany w lutym 2016 roku w Boltonie pod Manchesterem. Przestępca został zwolniony po przesłuchaniu za kaucją, ale na kolejnym już się nie zjawił. 23-latek ukrywał się przed policją aż do 14 listopada, kiedy został odnaleziony w Polsce. Mężczyzna zostanie przekazany brytyjskiej policji 18 stycznia przyszłego roku. Do tego czasu pozostanie w Polsce.

Krwawa jatka

Sebastian Ż, którego zabił Mateusz M. wraz z pięcioma innymi mężczyznami został zamordowany pod swoim domem. Na jego ciele widniały liczne rany cięte i kute, a także ślady po uderzeniach kija bejsbolowego. 39-latek miał również odcięty palec. Mężczyzna w wyniku odniesionych ran zmarł na miejscu. Sąsiedzi zgodnie twierdzą, że Sebastian Ż. był miłym i uczynnym człowiekiem. Jeden z sześciu napastników, 37-letni Tomasz B. został skazany przez brytyjski sąd na dożywocie z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie dopiero po 30 latach. Drugi z nich, Piotr K. również został zatrzymany przez policję.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News