Jeden z najwybitniejszych polskich sportowców został totalnie olany przez trenera i związkowców. Mógł zdobyć wiele dla Polski, ale całkowicie go zignorowano.

Kolarstwo to sport, w którym trzeba mieć końskie zdrowie. Przekonał się o tym jeden z najbardziej utalentowanych polskich kolarzy Tomasz Marczyński.

Tomasz Marczyński to sportowiec nie do zdarcia

Sportowiec został trzy razy potrącony przez samochód. Zmagał się też z bardzo poważną chorobą. Okazało się, że mężczyzna jest nie do zdarcia i jego organizm dał sobie radę z wszystkimi dolegliwościami.

Nie dał sobie jednak rady z polskim trenerem. Mimo, że Marczyńskiemu udało się wygrać dwa odcinki jednego z najbardziej prestiżowych na świecie wyścigów kolarskich, czyli Vuelta a Espana, to trener nie zdecydował się powołać sportowca do kadry narodowej na mistrzostwa świata.

W Polsce zabrakło profesjonalnego podejścia do sportu

Zdecydowały o tym prawdopodobnie nieporozumienia z przeszłości. W związku z nieporozumieniami z trenerem nie kompletnie zmarginalizowano jego sukcesy w Polsce. A były nie byle jakie, bowiem Marczyński wywalczył dla CCC Polkowice dwa mistrzostwa Polski. W związku z tym, że do nie doceniano, musiał wyjechać z kraju. Okazało się, że mężczyzna zaczął odnosić sukcesy w zagranicznym zespole.

Groźny wypadek sportowca

Tomasz Marczyński przeszedł też bardzo groźny wypadek. Na szczęście jego silny organizm poradził sobie z obrażeniami. Zdarzenie skończyło się wstrząśnieniem mózgu i złamaniem nosa.

– Zjeżdżałem krętą uliczką, jakieś 45-50 km/h. I nagle z drogi podporządkowanej wyjechał samochód. Nie przeleciałem po masce, zatrzymałem się na nim. Zabrakło czasu, aby ratować się rękami. Uderzyłem głową. Gdyby nie kask różnie mogło się skończyć – powiedział sportowiec na łamach sportowefakty.wp.pl.

Proponowane linki:

  1. Wszyscy mieli nadzieje, że przetrwa. Nie żyje polski sportowiec
  2. Tragedia. Nie żyje młody polski sportowiec

W jakim wieku Kamil Stoch zdobył pierwsze złoto? SZOK! 10 nieznanych faktów z jego życia

14 przezabawnych MEMÓW z Piotrem Żyłą, które umilą ci dzień

Źródło: sportowefakty.wp.pl