Włoska modelka i aktorka Paola Saulino rozpoczęła właśnie swoją podróż po kraju. Cel – dotrzymać swojej obietnicy wyborczej i zrobić „lodzika” każdemu, kto zagłosował w ostatnim referendum na „NIE”. 

Na początku grudnia ubiegłego roku we Włoszech odbyło się referendum, w którym władze zapytały obywateli m.in. o to czy należy ograniczyć liczbę senatorów i odebrać senatowi niektóre kompetencje.

Podczas kampanii wyborczej naturalnie starły się dwie strony wyposażone w argumenty za i przeciw, które chciały wpłynąć na wybór jaki podejmą przy urnach Włosi. Jednak wszystkich przebiła modelka Paola Saulino, która postanowiła zachęcić do głosowania na „NIE” w dosyć oryginalny sposób.

Saulino złożyła obietnicę wyborczą, że jeśli propozycje zawarte w referendum zostaną odrzucone to zrobi „lodzika” każdemu kto zagłosował na „NIE”. Nie wiadomo czy zachęta modelki aż tak bardzo podziałała na Włochów ale rzeczywiście większość z nich zagłosowała przeciwko proponowanym zmianom.

Mało kto się tego spodziewał, ale modelka postanowiła dotrzymać słowa i własnie rozpoczęła podróż po całym kraju – odwiedzi największe miasta we Włoszech (w sumie 10) gdzie zrobi obiecanego „lodzika” każdemu kto zagłosował na „NIE”. Chętni do odebrania „nagrody” muszą jedynie wypełnić odpowiedni formularz i czekać na przybycie Saulino.

W pierwszym dniu swojej podróży modelka odwiedziła Rzym. Po całym dniu „rozdawania nagród” oświadczyła na jednym z portali społecznościowych, że jest „trochę zmęczona” ale nie zamierza rezygnować.

bh

...

Zobacz również