Gwiazda Złotopolskich zmagała się z okropną chorobą. Ostatnie tygodnie były dramatem dla niej i rodziny, umierając nie wiedziała nawet kim jest

Gwiazda Złotopolskich zmagała się z okropną chorobą. Ostatnie tygodnie były dramatem dla niej i rodziny, umierając nie wiedziała nawet kim jest Źródło: TVP

Złotopolscy przez kilkanaście lat cieszyli się uwielbieniem Polaków, a niezapomnianą rolę Eleonory Gabriel w serialu stworzyła Alina Janowska. Niewiele osób wie, że aktorka, która zmarła w listopadzie 2017 roku, w ostatnich miesiącach życia bardzo cierpiała.

Złotopolscy byli prawdziwym hitem, w którym Alina Janowska brylowała jako Eleonora Gabriel. Aktorka wcielała się również w Adelę z "Plebanii", a jej rola w "Wojnie domowej" zapadła w pamięć wielu Polaków. Niewielu z nich wie jednak z jaką chorobą musiała mierzyć się gwiazda polskiej kinematografii i jak ciężkie, zarówno dla niej, jak i całej rodziny, były jej ostatnie chwile na tym świecie.

Złotopolscy sprawili, że poznała ją cała Polska

Alina Janowska przez kilka ostatnich lat życia właściwie nie wychodziła z domu. Gdy go opuszczała, to głównie po to, by udać się do lekarzy, którzy jednak nie potrafili właściwie zdiagnozować jej choroby. Gdy w końcu ta sztuka im się udała, okazało się, że choroba była w tak zaawansowanym stadium, że pomoc była z góry skazana na porażkę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z każdym miesiącem było coraz gorzej, a Alzheimer coraz bardziej uniemożliwiał jej normalne funkcjonowanie. Najgorsze jednak było to, że choroba zaatakowała nie tylko jej fizyczność, ale również psychikę. Aktorka przeżyła 94 lata, których niestety nie pamiętała odchodząc z tego świata.

Ostatnie miesiące były najgorsze

Bardzo chciała dalej grać w serialach i występować w teatrze, który kochała z całego serca, ale nie była w stanie. Nikt do końca nie wiedział dlaczego, ale jej najbliżsi znali całą prawdę: aktorka nie była w stanie zapamiętać nawet najkrótszego tekstu. Później było tylko gorzej: nie rozpoznawała męża, dzieci, a nawet samej siebie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jak powstają frytki z McDonald’s? Kiedy zobaczysz, już nigdy ich nie zjesz, szokujące nagranie
2. Wszyscy byli przekonani, że pies wraca na grób swojego pana. Prawda okazała się kompletnie inna

Jest to tym bardziej bolesne, że Alina Janowska całe życie była niezwykle uśmiechniętą, energiczną i pozytywnie nastawioną do życia osobą. Przez ponad 60 lat cieszyła się miłością widzów i szacunkiem współpracowników i nie będzie przesadą stwierdzenie, że kochała ją cała Polska. Dlatego informacja o tym w jaki sposób odeszła z tego świata boli wszystkich: fanów, kolegów po fachu i przede wszystkim rodzinę, która osobiście była świadkiem tego, jak życie zgasło w aktorce jeszcze na długo zanim wydała ostatnie tchnienie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  2. Żona Krzysztofa Piątka to najprawdziwsza piękność. Jej zdjęcia podbijają internet (FOTO)
  3. Nieoczekiwane oświadczenie Magdy z Pięknych i Młodych. Jedna ze stron skłamała i wprowadzała w błąd?
  4. Oprócz 13. i 14., emerytury mogą być jeszcze wyższe. Wystarczy spełnić jeden warunek
  5. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

źródło: swiatseriali

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News