Kosmiczny efekt już w kilka minut. Domowa metoda, dzięki której biżuteria ze złota i srebra będzie lśnić jak nowa - absolutna rewelacja!

Kosmiczny efekt już w kilka minut. Domowa metoda, dzięki której biżuteria ze złota i srebra będzie lśnić jak nowa - absolutna rewelacja! Źródło: Unsplash/Morgan McDonald

Złoto i srebro to piękne i popularne kruszce, z których robi się biżuterię oraz liczne, drobne przedmioty do domu. Niestety po pewnym czasie zaczynają śniedzieć. Dzięki tej recepturze nigdy więcej to nie będzie problem. Brzydkich zmian koloru można się pozbyć w mgnieniu oka.

Złoto i srebro to coś, o czym marzy każda pani domu. Niezależnie od tego, czy chodzi o biżuterię, czy zastawę stołową, to taki akcent z drogocennego metalu potrafi dodać niecodziennego uroku nawet nawet najzwyklejszej sytuacji. Niestety z czasem właściciele takich przedmiotów mogą spotkać się z przykrą sytuacją - niektóre z nich śniedzieją i zmieniają kolor. Istnieje jednak pewien prosty sposób, który pozwala odwrócić ten proces w mgnieniu oka.

Złoto już nigdy zmieni koloru, jeżeli zastosuje się ten jeden prosty trik

Gdy biżuteria ciemnieje i traci swój blask, niektórzy wpadają w panikę. Inni latami w pudełku na drogocenne przedmioty przechowuję te, które zachowały wartość sentymentalną, ale przestały zachwycać. Istnieje jednak rozwiązanie tej sytuacji - wystarczy przygotować pewną miksturę i poświęcić około pół godziny na proces przywracana koloru starej biżuterii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do wyczyszczenia tych przedmiotów będą potrzebne składniki, które łatwo można znaleźć w każdym domu: jedna łyżka soli, jedna łyżka sody, jedna łyżka środka do zmywania naczyń, 250 ml gorącej, ale nie wrzącej wody oraz arkusz folii aluminiowej.

Proces renowacji starej biżuterii jest szalenie prosty

Potem zostaje poświęcić odrobinę czasu ulubionym ozdobom i patrzeć, jak odzyskują dawny blask. Najpierw należy podgrzać przygotowaną uprzednio wodę w kuchence mikrofalowej. Następnie trzeba przygotować odpowiednie do tego naczynie. Najlepiej sprawdzi się niewielka, ale głęboka miska, którą wyłożymy wspomnianą wcześniej folią aluminiową. W ten sposób unikniemy jej zabrudzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Krystyna Loska dziś. Nie uwierzycie jak wygląda legendarna spikerka. Ma 82 lata
2. Wybiegły na nich dwa duże psy. Zaciągnęły ich w krzaki, gdzie czekał na nich koszmarny widok, zostało im niewiele czasu

Do miski należy potem wlać ciepłą wodę oraz dodać resztę składników - sól, sodę oraz detergent do zmywania naczyń. W ten sposób powstanie "magiczna" mikstura, która pozwoli szybko pozbyć się zabrudzeń z biżuterii. Po wykonaniu wyżej wymienionych kroków, wystarczy już tylko zanurzyć drogocenne ozdoby w wodzie i poczekać 5-10 minut. Gdy zostaną wyjęte z wody, powinni lśnić dawnym blaskiem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 14. emerytura nie dla każdego. TYSIĄCE emerytów odciętych od pieniędzy
  2. Gwiazda TVN przeżyła horror. To, co robił jej ojciec jest straszne
  3. Obudził ją głośny krzyk, w łóżeczku znalazła swoją konającą córkę. Kilkanaście godzin później wyszło na jaw, co zrobił jej partner
  4. 3 znaki zodiaku, które najpiękniej się starzeją. Czas gra tylko na ich korzyść
  5. Juror "Tańca z gwiazdami" ledwo zakończył wieloletni związek, a już ma nową, dużo młodszą partnerkę. "Nie bała się jego choroby"

źródło: webniusy

Następny artykuł