Złomowisko syn Marka apel
Kadr z programu „Złomowisko PL” Discovery Channel
Joanna Szwalikowska - 7 Stycznia 2021

Syn Marka ze „Złomowisko PL” zaapelował do fanów. Internauci przeszli samych siebie, trudno ukryć łzy

Syn Marka Pawłowskiego znanego jak „Krzykacz”, który był jednym z głównych bohaterów programu „Złomowisko PL” zaapelował do fanów swojego ojca o pomoc. Specjalne nagranie zostało udostępnione w sieci, a internauci natychmiast ruszyli z odsieczą w celu uzbierania pieniędzy na nagrobek. Niewiarygodne, ile udało się już zebrać.

„Złomowisko PL” to program emitowany na kanale Discovery Channel od pięciu lat. Jednym z jego głównych bohaterów był Marek Pawłowski, który zmarł w sylwestrowy wieczór. Wiadomość o odejściu uwielbianej postaci wstrząsnęła fanami, którzy nie wyobrażają sobie show bez udziału słynnego „Krzykacza”. 

Syn Marka z programu „Złomowisko PL” zaapelował do fanów o pomoc. Niewiarygodne, ile udało się już zdziałać

Smutne wieści o nagłym odejściu bohatera programu były prawdziwym szokiem. Jak wynika z doniesień „Super Expressu”, Marek Pawłowski odszedł ok. godziny 20.00 w Sylwestra. Prawdopodobną przyczyną zgonu miał być wylew. 

„Krzykacz” jest wspominany jako człowiek o wielkim sercu, który nawet przez chwilę nie wahał się, gdy ktoś potrzebował od niego pomocy. Właściciel punktu złomu był jedynym żywicielem rodziny, w związku z czym bliscy zostali postawieni w bardzo trudnej sytuacji nie tylko rodzinnej, ale również finansowej. 

Przykre wiadomości z samego rana. Nie żyje b. poseł, nie można było już nic zrobićPrzykre wiadomości z samego rana. Nie żyje b. poseł, nie można było już nic zrobićCzytaj dalej

W sieci powstała zbiórka pieniężna, która została założona przez przyjaciół. Jej celem jest uzbieranie kwoty na pomnik taki, na jaki zasłużył Marek Pawłowski, a także na spłatę zobowiązań, którymi do tej pory zajmował się bohater programu. 

- Wraz z odejściem Marka z tego świata odeszło również utrzymanie dla rodziny. Janusz, czyli syn, jest już dorosły i zostaje głową rodziny, wierzymy, że uda mu się zbudować szczęśliwy dom, zaopiekuje się mamą i bratem. Ale życie nie jest tak kolorowe, jakby się wydawało. Gdy już emocje opadną, pozostają tylko bieżące wydatki i zobowiązania. Głównym celem zbiórki jest zakup pomnika takiego, na jaki zasłużył Marek, za pozostałą sumę rodzina mogłaby spłacić zobowiązania, które do tej pory pokrywał nasz przyjaciel- przekazano na profilu zbiórki. Syn uczestnika programu „Złomowisko PL” zwrócił się z apelem do fanów swojego ojca. 

- Dostajemy wiele wiadomości z pytaniem kiedy taty pogrzeb, ponieważ chcecie przesłać wieńce. Pomyślałem z mamą, że tych wieńców będzie mnóstwo. Na grób babci, ponieważ tata będzie chowany z babcią, się nie zmieszczą. Pomyśleliśmy, że najbliższa rodzina będzie kupowała wieńce, a reszta zamiast kupowania kwiatów niech wpłaci jakąś symboliczną kwotę na zbiórkę na pomnik dla taty. Jak zostanie coś z tych pieniędzy, to może się BUS-a kupi, żeby złom zbierać dalej i mamie się resztę da - mówił syn Marka „Krzykacza”. 

Celem zbiórki było uzbieranie 100 tysięcy złotych. Część pieniędzy, która nie zostanie wydana na budowę nagrobka, ma zostać przekazana między innymi na spłatę zobowiązań rodziny, a także zakup samochodu dostawczego, co pozwoliłoby na dalsze funkcjonowanie rodzinnego interesu. 

Choć docelową kwotą było uzbieranie 100 tysięcy złotych, w dobę udało się uzbierać aż 153 005 złotych [stan na 7.01.2021 8:25]. Jak widać, serca fanów Marka Pawłowskiego są ogromne. 

Pogrzeb uwielbianego bohatera programu „Złomowisko PL” odbędzie się w piątek 8 stycznia o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem św. Kazimierza w Pruszkowie. 

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Pudelek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News