Wrocław: złodziej wybierał domy młodych par i okradał je, kiedy wszyscy bawili się na weselu. Poszkodowani szacują straty na 87 tysięcy złotych

Wrocław: złodziej wybierał domy młodych par i okradał je, kiedy wszyscy bawili się na weselu. Poszkodowani szacują straty na 87 tysięcy złotych

Złodziej wybrał sobie pomysłowy sposób na okradanie swoich ofiar. Nawiedzał domy par młodych i wynosił cenne rzeczy, kiedy wszyscy bawili się na weselu. Poszkodowani szacują, że stracili około 87 tysięcy złotych.

Złodziej wybrał dość osobliwą strategię okradania ludzi. Zjawiał się tylko i wyłącznie w domach młodych par w czasie, kiedy wszyscy byli zajęci zabawą na weselu. Wrocławski rabuś wzbogacił się dzięki swoim akcjom o kwotę około 87 tysięcy złotych. 

Złodziej działał niczym Spiderman

Złodziej upodobał sobie rabowanie domów młodych par. Włamywał się tylko tam, gdzie widoczne były dekoracje sugerujące, że właśnie odbyło się tam uroczyste, przedślubne błogosławieństwo i wszyscy udali się na wesele.

Wtedy mężczyzna wkraczał do akcji i plądrował dobytek właścicieli. Używał do tego specjalnie przygotowanego sprzętu, który umożliwiał mu zaczepianie się o balustrady tarasów i balkonów. Wśród wrocławskich policjantów doczekał się pseudonimu  "Spiderman". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Szacunkowe straty państwa młodych

Łącznie doszło do 6 włamań, a schemat każdej akcji był podobny. Pomysłowy złodziej wpadł na gorącym uczynku podczas dokonywania kolejnej kradzieży. Grozi mu do 15 lat więzienia. 

- Weselnicy bawili się w najlepsze nieświadomi tego, że złodziej w tym samym czasie plądrował ich domy. Zapewne liczył na gotówkę. Wybierał domy w zabudowie jednorodzinnej, których charakter mógł wskazywać na zamożność ich posiadaczy - wyjaśnia st. sierż. Dariusz Rajski z wrocławskiej policji. 

Oprócz gotówki interesowały go kosztowności zgromadzone w domu, takie jak biżuteria, sprzęt elektroniczny czy zegarki. Nie gardził również drogimi, luksusowymi alkoholami. Poszkodowani oszacowali swoje straty na łączą kwotę 87 tysięcy złotych. 

Mężczyzna został zatrzymany o 02:00 na terenie Psiego Pola. Wynosił z domu szkatułkę z biżuterią, a także torebkę z portfelem, kiedy zatrzymała go policja. Początkowo nie przyznawał się do poprzednich włamań i chciał odpowiadać tylko za to, na którym został przyłapany. 

Dzisiaj grzeje: 1. Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności
2. Andrzej Grabowski powiedział całą prawdę o polskiej polityce. Tak mocnych słów z jego ust jeszcze nie słyszeliśmy

Poza specjalistycznym skonstruowanym na własne potrzeby sprzętem, miał również przy sobie kominiarkę, rękawiczki, łomy i śrubokręty. Trzeba przyznać, że był świetnie przygotowany do włamań, a jego plan działał do pewnego momentu niezawodnie. Wrocławski złodziej czeka obecnie na proces w areszcie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Juror Tańca z Gwiazdami przeżywa dramat. Choruje na straszną chorobę, jego małżeństwo legło w gruzach
  4. Skąd pochodzi Violetta Villas? Niesamowita historia
  5. Dopiero teraz wyszło na jaw. Nietypowe wydarzenia na pogrzebie Woźniak-Staraka, nagle wszyscy zaczęli zdejmować buty

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News