Żłobek zamknięty po porażającym odkryciu. Niepokojące wieści z północnej Polski

Żłobek zamknięty po porażającym odkryciu. Niepokojące wieści z północnej Polski Źródło: Piotr Molecki/East News

Bydgoski żłobek został zamknięty tuż po bardzo niepokojącym odkryciu. Służby sanitarne oficjalnie potwierdziły, że w jednej z placówek w północnej Polsce jest prowadzone postępowanie epidemiologiczne. Wszyscy pracownicy, a także dzieci z rodzinami objęci zostali kwarantanną.

Bydgoski żłobek zamknięty natychmiastowo po niepokojącym odkryciu. Według oficjalnych potwierdzeń służb sanitarnych, wobec placówki przy Placu Poznańskim zostało wprowadzone postępowanie epidemiologiczne. Pracownicy żłobka i dzieci oraz ich rodziny są objęte kwarantanną, a także zakwalifikowane do badań. 

Bydgoski żłobek zamknięty po przerażającym odkryciu

Rodzice maluchów zostali poinformowani o sytuacji w poniedziałkowy wieczór ok. godziny 23. Do każdego z nich zadzwonił kierownik placówki i przekazał, że od wtorku żłobek będzie nieczynny, ponieważ, jak wykazały badania, jedna z opiekunek została zakażona koronawirusem. Pojawiła się również prośba, by rodzice pozostali w domu i nie wybierali się do pracy. Kolejnego dnia miał się z nimi skontaktować pracownik  inspekcji sanitarnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Inspektor sanitarny podjął również decyzję o przeprowadzeniu badań, pobraniu wymazów od personelu, od dzieci i ich opiekunów prawnych. Jeśli chodzi o liczbę osób objętych kwarantanną w związku z tą sytuacja, to jest to łącznie 178 osób - poinformowała rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. W placówce przeprowadzane jest postępowanie epidemiologiczne, które ma na celu przede wszystkim zidentyfikowanie osób, które miały kontakt z zakażoną opiekunką.

Dzisiaj grzeje: 1. Poszukiwania 4-letniego Marka szybko się zakończyły. Finał przechodzi najśmielsze wyobrażenia

2. Piorunujące doniesienia o synu Zenona Martyniuka. Jest gorzej, niż wszyscy myśleliśmy

Rodzice na bieżąco obserwują stan zdrowia dzieci oraz swój. Wszyscy pozostali w domach. Według informacji pochodzących od jednego z rodziców, nie wszystkim pobrano wymazy do badań. Rodzice otrzymali telefon informujący o ty, że w najbliższym czasie nie będzie testów na koronawirusa, a wszyscy są zobowiązani zostać w domach na czas dwutygodniowej kwarantanny. Sanepid zapewnił, że pracownicy będą przez cały czas w kontakcie z rodzicami. Jeśli badania wykażą ujemny wynik, będą mogli bez obaw wrócić do pracy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wczesne objawy raka trzustki. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Córka Adama Małysza wyjawiła swoją tajemnicę sprzed lat. W dzieciństwie bez przerwy towarzyszył jej strach
  3. Uwielbiana sieć sklepów niedługo zniknie z Polski. Oddaje produkty za pół darmo
  4. Matka weszła do pokoju córeczki i stanęła jak wryta. Dziewczynka nie była sama, kobieta błyskawicznie sięgnęła po telefon
  5. Dorwali ją w kościele i zrobili okropne rzeczy. Jej ciało nie wytrzymało, ciężko powstrzymać łzy
  6. Szykują się ogromne grzybobrania. Znalazł 7 grzybów w 1 miejscu

Źródło: TVP

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News