Okropne sceny podczas zawodów. Zawodnicza złamała rękę w dwóch miejscach

Okropne sceny podczas zawodów. Zawodnicza złamała rękę w dwóch miejscach Źródło: Pixabay/germanyphotography

Złamanie to częsta dolegliwość u sportowca. Właśnie takiego, który zajmuje się sportem siłowym. Jednak to, co przydarzyło się pewnej kobiecie na trwających Mistrzostwach Europy sprawia, że ciarki przechodzą po plecach.

Złamanie różnych kości jest niestety, obok naciągnięcia lub nawet zerwania mięśni i ścięgien, częstą przypadłością sportowca. Zwłaszcza takiego, który zajmuje się uprawianiem sportów siłowych. Bez wątpienia każdy sport musi wiązać się z wieloma wyrzeczeniami, ciężką pracą oraz odpowiednim przygotowaniem. Jednak nawet zawodowcom trudno uniknąć przypadkowych błędów oraz sytuacji losowych.

Przekonała się o tym jedna z zawodniczek, występujących w barwach swojego kraju na odbywających się własnie Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów w Batumi w Gruzji. Gaelle Ketchanke z Francji postanowiła przymierzyć się do ciężaru 110 kilogramów (występując w kategorii wagowej do 76 kilogramów). Była to jej trzecia próba. Kobieta stanęła przed sztangą i poderwała ją w górę. Przez chwilę wydawało się, że uda jej się podrzucić ciężar nad głowę, jednak właśnie w tym momencie nie wytrzymało jej ciało. Staw pękł, kość się złamała i najprawdopodobniej wypadła ze stawu.

Złamanie w dwóch miejscach. Dramat zawodniczki

Zawodniczka natychmiast upadła, a obok niej sztanga. Rzucili się do niej ratownicy, a publiczność wstrzymała oddech. Złamanie wyglądało naprawdę niebezpiecznie. Sztangistkę przewieziono do szpitala, gdzie musiała zostać poddana operacji.

Bardzo możliwe, że to był jej ostatni występ. Tak dramatyczne złamanie z pewnością wiąże się z co najmniej kilkumiesięcznymi operacjami, możliwe że wstawieniem metalowych zastawek w staw, a być może nawet niepełnosprawnością całej ręki. Młoda zawodniczka w ten sposób najprawdopodobniej zakończyła swoją karierę, choć o tym ostatecznie zdecydują lekarze.

Francuska jest ambitną, młodą zawodniczką, której kariera stopniowo zaczynała się rozwijać. W 2016 roku zdobyła nawet srebrny medal podczas Mistrzostw Europy. Wyczyn ten powtórzyła dwa lata później. W tym roku niestety nie będzie miała możliwości by to powtórzyć.

Zawody transmitowała wiele międzynarodowych stacji. Wypadek sprawił, że wiele osób przed telewizorami poczuło zimny dreszcz na plecach. Musiało to się wiązać z wielkim bólem.

źródło: Polsat News

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu