Chociaż większości polskich wyborców bez wątpienia wydaje się, że Jarosław Kaczyński nie ma wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości żadnej konkurencji, najnowszy sondaż może zaskoczyć. Jak się bowiem okazuje, mit prezesa partii rządzącej, jako najbardziej wpływowego człowieka w Polsce, zdaje się niejako upadać.

W badaniu przeprowadzonym przez SW Research dla portalu dziennika „Rzeczpospolita” grupa Polaków została zapytana o to, czy chcieliby, aby Jarosław Kaczyński zastąpił Beatę Szydło na fotelu premiera. Podobne doniesienia o możliwych zmianach na czele rządu pojawiły się bowiem w mediach jakiś czas temu.

Według 63,3 proc. ankietowanych Kaczyński nie powinien jednak przejąć stanowiska Szydło. 16,7 proc. chciałoby takiego rozwiązania, a dokładnie jedna piąta nie ma zdania na ten temat.

Dla szefa PiS wynik sondażu okazał się więc niemałym policzkiem wizerunkowym. Znaczna większość wyborców zaufała bowiem w roli premiera nie jemu, a Beacie Szydło, która ponoć jest już bardzo zmęczona odpowiedzialnością w roli szefowej rządu. Być może tego typu sondaż doda jej jednak sił do dalszej pracy.

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków