Zjednoczona Prawica podchodzi do wyborów samorządowych z pełnym zaangażowaniem. Jeden z kandydatów, który startuje z ramienia klubu na prezydenta Dąbrowy Górniczej, napotkał jednak na swej kampanijnej drodze zadziwiające przeszkody. Służby zajmują się właśnie szukaniem sprawcy, który wysyłał sztabowi posła PiS wiadomości z pogróżkami.

Zjednoczona Prawica zamierza naprawdę poważnie powalczyć w nadchodzących wyborach nie tylko o przejęcie lub utrzymanie władzy w polskich miastach i wsiach, ale także zaakcentowanie swej mocnej pozycji na krajowej scenie politycznej. Co szokujące, niektórzy wyborcy w zdecydowanie przesadny, niezgodny z prawem sposób próbują jednak przeszkodzić kandydatom PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia w planowanym przez nich zwycięstwie.

Zjednoczona Prawica boi się o swego kandydata. Poseł dostaje pogróżki

Poseł partii pod kierownictwem Jarosława Kaczyńskiego, Robert Warwas ubiega się o fotel prezydenta Dąbrowy Górniczej. Polityk oraz jego współpracownicy w czasie kampanii otrzymywali zadziwiające wiadomości, w których nakazywano kandydatowi szybkie wycofanie się i odpuszczenie. Jak twierdzili autorzy SMS-ów, w razie niewykonania ich polecenia chcieli „spalić majątek i rodzinę” działacza oraz członków jego sztabu.

– Otrzymaliśmy zgłoszenia w tej sprawie od 8 osób, związanych z komitetem tego kandydata. Prowadzimy czynności w tej sprawie. Ustalenie, na kogo jest zarejestrowana karta telefonu, z którego wysłano esemesy, nie jest problemem w świetle obecnych przepisów. Nie wiadomo jednak, czy będzie to rzeczywisty sprawca – ujawnił w rozmowie z mediami asp. sztabowy Mariusz Miszczyk, pełniący funkcję oficera prasowego dąbrowskiej policji.

Zadziwiająca seria ataków na Roberta Warwasa. Kto próbuje mu zaszkodzić?

Warto zaznaczyć, że jakiś czas temu zniszczono także plakaty wyborcze Roberta Warwasa oraz innych miejscowych działaczy. Kilka miesięcy temu wandale zdewastowali za to wejście do biura poselskiego parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości.

Jak twierdzą przedstawiciele służb, nie wiadomo jeszcze, czy sprawy te są bezpośrednio powiązane, jednak „nie wykluczają takiej możliwości”. Pozostałymi zdarzeniami także zajmuje się już bowiem policja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gwiazdy, które zostały POBITE. Kim byli sprawcy? [ZDJĘCIA]

Osobie, która wysyłała kandydatowi Zjednoczonej Prawicy oraz jego współpracownikom szokujące pogróżki, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Policja wciąż nie poznała jednak jej tożsamości. Nie wiadomo, czy uda się ustalić dane sprawcy jeszcze przed wyborami samorządowymi 2018. Przypomnijmy, że Polacy pójdą do urn w całym kraju już w niedzielę, 21 października.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PiS obiecał 4 tys. zł dla niepełnosprawnych dzieci. Ciężko chory Franek nie dostał ani grosza
  2. Ile zarabia Małgorzata Kożuchowska? Najlepiej opłacana aktorka w Polsce
  3. Człowiek Dudy ujawnia. Oto co prezydent naprawdę myśli o Polsce w UE
  4. Malutki zwierzak tygodniami piszczał w śmietniku, nikt nie reagował. Ledwo przeżył
  5. Sąd nie miał dla niego litości. Polski polityk skazany za zlecenie morderstwa

Czy zagłosujesz w wyborach samorządowych 2018?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Niewyobrażalne cierpienia na szczytach władzy! Problemy zdrowotne światowych przywódców