Ziobro w szale. Jego sędzia wywinął mu niezły numer

Ziobro w szale. Jego sędzia wywinął mu niezły numer Źródło:

Zbigniew Ziobro wymiarem sprawiedliwości kieruje od samego początku rządów Zjednoczonej Prawicy. Minister był jednym z głównych adwokatów reformy sądownictwa, która już od dłuższego czasu zmienia wygląd polskich sądów. Jeden z sędziów, którego niedawno powołał na wysokie stanowisko, doprowadził go prawdziwego szału!

Nie jest tajemnicą, że zmiana ustroju sądownictwa była jednym  priorytetów Prawa i Sprawiedliwości. Zeszłe lato stanęło pod znakiem kształtujących ją ustaw i sprzeciwiających się im protestom. Tysiące Polaków wyszło na ulice niemalże wszystkich miast, by zaprezentować władzom swoją frustrację i brak zgody na proponowane przez władze zmiany. Finalnie Andrzej Duda zaakceptował zmiany w uprzednio zawetowanych przez siebie projektach, dając początek faktycznej reformie. Zmieniono zasady wyboru najważniejszych polskich sędziów, ale także tych niższego szczebla. Od czasu wejścia zmian w życie powołano już wielu sędziów, których wybór bojkotują ich bardziej doświadczeni, sprzeciwiający się reformom koledzy po fachu. Całą sprawą i kwestią jej legalności zainteresowały się także organizacje międzynarodowe, jak Komisja Wenecka czy sama Unia Europejska, która traktuje sytuację nad Wisłą, jak złamanie zasad praworządności i niezawisłości wymiary sprawiedliwości.

Ziobro w szale! Jeden z jego sędziów zrezygnował!

1 lutego 2018 roku na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi powołany został Dariusz Limera. Decyzja szefa resortu sprawiedliwości rozwścieczyła środowisko sędziowskie, które otwarcie zbuntowało się nominacji. Po niewiele ponad miesiącu od rozpoczęcia pracy Limera odchodzi, twierdząc, że jego motywacją była chęć utrzymania jedności wśród sędziów i zapobiec możliwym podziałom i niepokojom. Jego decyzja była także konsekwencją braku akceptacji dla metod stosowanych przez niektórych sędziów. Limera swoje stanowisko otrzymał po zwolnieniu na mocy nowej ustawy Krzysztofa Kacprzaka. Nie spodobało się to kolegium sędziowskiemu, które od samego początku stało w opozycji do nowego prezesa. Ziobro bez wątpienia stoi teraz przed trudnym wyzwaniem mianowania nowego prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi. Każdy z potencjalnych kandydatów będzie musiał zmierzyć się z podobnym wyzwaniem co Limera, który przecież zrezygnował. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Legendarny polski aktor pojechał na rehabilitację. Już nie wrócił
  2. Niemcy otwarcie grożą Polsce. „Lepiej potraktujcie to poważnie”
  3. Biedronka UPOKORZYŁA Kaczyńskiego! Zdumiewające działania dyskontu
źródło: interia.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News