Ziobro stworzył katalog gazet, które mogą kupować sądy. Oto one

Ziobro stworzył katalog gazet, które mogą kupować sądy. Oto one

Dyrektorzy wszystkich sądów apelacyjnych w Polsce otrzymali wiadomość, którą przekazał Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Sędziowie zostali poinformowani, jakie gazety mogą teraz kupować. Za zatwierdzonym katalogiem tytułów prasowych stoi minister Zbigniew Ziobro, który usunął kilka pozycji.

Sędziowie od lat otrzymywali gazety. Prenumeratami zajmowało się Centrum Zakupów dla Sądownictwa. Teraz Ziobro zezwolił sądom samodzielnie kupować prasę, aczkolwiek załączył katalog tytułów, które mogą być sprowadzane. Oczywiście większość gazet, które według ministra, nadają się do zakupu, to prasa specjalistyczna. Nie wszystkie pozycje należą jednak do tej grupy. Na 146 pozycji, 6 stanowią tytuły o tematyce politycznej. Mowa o: "Naszym Dzienniku", "Rzeczpospolitej", "Dzienniku Gazeta Prawna", "Do Rzeczy", "W Sieci" i  dzienniku regionalnym. W zestawieniu nie ma za to takich popularnych gazet politycznych jak: "Polityka", "Newsweek" czy "Gazeta Wyborcza". To kolejny problem dla "Gazety Wyborczej", która od przejęcia władzy przez PiS, musi borykać się z problemami finansowymi. PiS nie tylko wycofuje "GW" z urzędów, ale również zabiera jej publiczne reklamy. Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: gazetaprawna Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News