Konflikt pomiędzy Andrzejem Dudą a rządzącymi przybiera na sile. Prezydent zawetował dwie ważne dla PiS ustawy o reformie sądownictwa. Jarosław Kaczyński zakazał swoim politykom komentowania sprawy, lecz minister sprawiedliwości nie zastosował się do tego polecenia i kontynuuje ostrą krytykę prezydenta.

Zdaniem Zbigniewa Ziobry, prezydent popełnił ogromny błąd odwracając się od Prawa i Sprawiedliwości w tej trudnej chwili. Stwierdził on, że jeśli „Dobra Zmiana polegnie”, to „jako pierwszy polegnie pan prezydent”. Dodał też, że ważą się losy tego, jak Andrzej Duda zostanie zapamiętany.

–  Albo prezydent przejdzie do historii jako wielka postać, jako jeden z przywódców dobrej zmiany i człowiek, który przyczynił się do budowy silnego, uczciwego polskiego państwa, albo polegniemy – stwierdził Ziobro.

Zdaniem ministra, Andrzej Duda nie powinien ulegać presji ze strony liderów innych państw i protestujących na polskich ulicach ludzi, ale wspierać PiS w jego działaniach. Poddał też w wątpliwość siłę charakteru prezydenta.

– To jest w finale wybór między wielkością a groteską. W polityce warto mieć charakter. Pokazał to choćby Viktor Orbán, który nie przejmował się demonstracjami, krytyką czy próbami ośmieszania, ale zmieniał kraj wbrew europejskiemu establishmentowi i jego liderom. Większość rodaków jest mu wdzięczna za odwagę – powiedział minister sprawiedliwości.

Prezydent ani jego Kancelaria nie wypowiedziały się jeszcze w sprawie słów Zbigniewa Ziobry.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

źródło: wp.pl

Zobacz również