Podwładni ministra sprawiedliwości donoszą, że tak wściekły nie był już dawno. Po ostatnich wydarzeniach odwołał prokuratora oraz zapowiada rychłą zmianę prawa.

Wściekłość ministra wywołała sprawa brutalnie zgwałconej 26-latki z Łodzi, która po ucieczce od swoich oprawców trafiła do szpitala. Mimo to wkrótce zmarła.

Nie ma mojej zgody ani zrozumienia dla braku empatii dla ofiar okrutnych przestępstw – stwierdził Zbigniew Ziobro.

Jego zdaniem łódzka prokuratura zbagatelizowała sprawę. Właśnie dlatego odwołał zastępcę prokuratora prokuratury rejonowej, w której prowadzona jest sprawa zmarłej 26-latki.

Nie można godzić się na to, aby prokuratura postępowała w sposób bezduszny, na traktowanie sprawców po macoszemu, na stosowanie wobec nich taryfy ulgowej. (…) Prokuratura musi być twarda i bezwzględna wobec katów – stwierdził prokurator generalny.

Zapowiada on również zwiększenie kar dla sprawców przestępstw na tle seksualnym. Domaga się także zaostrzenia kary dla prześladowców tragicznie zmarłej 26-latki.

To pokazuje, jak bardzo potrzebujemy reformy izby dyscyplinarnej, podniesienia profesjonalizmu i zasad etycznych – dodał Zbigniew Ziobro.

źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również