2014, Ziobro o Dudzie: "Zachował się jak Judasz. Poszedł za srebrniki do prezesa Kaczyńskiego"

2014, Ziobro o Dudzie: "Zachował się jak Judasz. Poszedł za srebrniki do prezesa Kaczyńskiego"

Jak się okazuje, Zbigniew Ziobro udzielił w przeszłości wywiadu, w którym niepochlebnie wypowiada się na temat Andrzeja Dudy. Chodzi o jego rozmowę z dziennikarzami wSieci z maja 2014 roku. Minister sprawiedliwości ostro wtedy wypowiedział się na temat Dudy, który w tamtym czasie był jeszcze posłem PiS.

Podczas wywiadu z braćmi Karnowskimi, Zbigniew Ziobro orzekł, że to dzięki niemu Andrzej Duda dostał się do polityki. Przez błędne kojarzenie Dudy ze stanowiskiem zastępcy ministra sprawiedliwości, ten miał został posłem.

"Pan poseł Duda zawdzięcza swe istnienie w polityce mnie i posłowi Mularczykowi i zachowuje się bardzo nieładnie swoimi wypowiedziami o zdrajcach. Na posła Dudę oddawano głosy, bo sądzono, że jest jeszcze moim zastępcą w ministerstwie sprawiedliwości" - skomentował sprawę Ziobro w maju 2014 roku.

Szef Solidarnej Polski dodał jeszcze, że Andrzej Duda miał być "Judaszem". Jak podaje Ziobro, "Duda zdradził za srebrniki".

"Jeżeli ktoś kogoś zdradził, to on się zachował jak taki Judasz. Poszedł za srebrniki do prezesa Kaczyńskiego, choć dzięki nam znalazł się w polityce".

Obecny minister sprawiedliwości zagroził także Dudzie podczas wywiadu. Zbigniew Ziobro stwierdził, że choć "nie chce zniżać się do jego poziomu, jeśli będzie trzeba, przypomni niemiłe fakty".

"Nie chciałbym zniżać się do jego poziomu, ale jak będzie trzeba, przypomnę mu fakty, które były dla niego niemiłe" - powiedział Ziobro.

Archiwalny już artykuł tygodnika wSieci można znaleźć tutaj.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: natemat.pl pt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News