Zbigniew Ziobro zapowiedział, że wytoczy wojnę urzędnikom, politykom PO, a nawet prokuratorom. Wszystkim tym, którzy mieli być zamieszani w nieuczciwe przekazywanie kamienic w Warszawie.

– Chcemy pokazać, że przestępcy i oszuści nie będą bezkarni. Urzędnicy, którzy działali pod płaszczem rządzącej Warszawą Platformy Obywatelskiej, którzy pozwalali na przekazywanie oszustom bezprawnie nieruchomości i kamienic wartych setki milionów, też poniosą odpowiedzialność karną – powiedział Ziobro.

Minister sprawiedliwości obiecał również, że państwo zabierze majątki tym, którzy zdobyli je „często wyrzucając na bruk setki czy, w perspektywie lat tysiące, mieszkańców Warszawy”.

Poważne zarzuty Ziobro wystosował również wobec prokuratorów. Dziwić może zarzut o upolitycznienie prokuratury podczas poprzedniej kadencji parlamentu. Sam Ziobro jest przecież jednocześnie prokuratorem generalnym i czołowym politykiem partii rządzącej.

– Sądzę, że było na to przyzwolenie. Prokuratorzy bali się, nie chcieli podpadać swoim przełożonym czy tym, którzy rządzili. Przez ostatnie lata w Polsce rządził obóz polityczny, którzy otworzył zieloną wyspę dla oszustów. W Warszawie działy się dantejskie sceny. W okrutny sposób zamordowano kobietę, panią Jolantę Brzeską. To w żaden sposób nie poruszało sumień ludzi, którzy rządzili Warszawą oraz mieli wpływ na organy ścigania i prokuraturę – mówił

...

Zobacz również