Zinedine Zidane trenerem Realu Madryt!

Zinedine Zidane trenerem Realu Madryt! Źródło: fot. wikimedia.org

Zinedine Zidane jest dzisiaj najgłośniejszym nazwiskiem w świcie piłki nożnej. Według informacji podanych w hiszpańskich mediach, legendarny piłkarz wraca do Realu Madryt. AKTUALIZACJA: Zinedine Zidane oficjalnie został trenerem Realu Madryt.

Zinedine Zidane uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników w całej historii piłki nożnej. Podczas swojej kariery jako zawodnik grał jako obrońca oraz niejednokrotnie pełnił funkcję kapitana reprezentacji swojego kraju. Swoją karierę piłkarską zakończył w 2006 roku podczas mistrzostw świata, gdzie Zidane uderzył jednego ze swoich rywali głową, po krótkiej wymianie słów. Jednak potem rozpoczął pracę jako trener, kiedy to poprowadził jedną z najlepszych drużyn na całym świecie.

Zinedine Zidane wraca do Realu Madryt

Początkowo Zidane zajął się trenowaniem zespołu Real Madrid Castilla, ale już po dwóch latach został przeniesiony do prawdziwego Realu Madrid, gdzie również pozostał na dwa kolejne lata. O odejścia Zidana ze stanowiska trenera minęło już 283 dni i przez ten czas sportowiec zajmował się głównie odpoczynkiem, jednocześnie podróżując po całym świecie.

Oczywiście podczas tych wakacji powstało wiele spekulacji dotyczących jego dalszej kariery zawodowej. Wiele osób podejrzewało, że Zidane odszedł na dobre z Realu i dołączy teraz do drużyny Juventus Turyn, oczywiście jako trener. Jednak teraz hiszpańskie media już praktycznie nie mają żadnych wątpliwości.

Dokładnie o 18:00 ma się zebrać cały zarząd klubu, który ma zwolnić Santiago Solariego i zatwierdzić powrót Francuza. Nie da się ukryć, że wielu fanów tej drużyny jest w tym momencie wprost wniebowziętych. Zidane jest legendą, a w połączeniu z tak utalentowanymi zawodnikami - tworzą drużynę na najwyższym poziomie.

Informacje o powrocie Zinedina Zidana potwierdziły takie media jak "La Sexta", Marca, El Chiringuito czy telewizja Cuatro. Francuski trener ma zadbać, by drużyna zakwalifikowała się do następnej edycji Ligi Mistrzów oraz poprawić formę takich piłkarzy jak Isco, Marcelo czy Gareth Bale. Od nowego sezonu ma rozpocząć się prawdziwa rewolucja, którą poprzedzą wielkie transfery. 

Zachwytu nie kryją internauci:

 - Super, jeśli to prawda to chwała Florkowi... Można było to zrobić w lecie, jak chciał Zizou, a nie tracić cały sezon. Jestem ciekaw jak się to wszystko ułoży - pisze jeden z internautów.

 - Jedno jest pewne Zizu wie, czego ta kadra potrzebuje i zrobi to, co chciał zrobić przed odejściem. Pérez dobrze wie, że popełnił błąd i to, co miało być rok temu bd w to lato. Vamos Zizu - czytamy.

źródło: Real Madryt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News