Zimoch broni Sądu Najwyższego. Zwolennicy władzy niezadowoleni

Zimoch broni Sądu Najwyższego. Zwolennicy władzy niezadowoleni

Jeden z najpopularniejszych polskich komentatorów sportowych, Tomasz Zimoch skrytykował działania rządu Prawa i Sprawiedliwości w kontekście ostatniej uchwały sędziów Sądu Najwyższego. Słowa komentatora nie spodobały się zwolennikom obozu władzy.

W ostatniej uchwale Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, sędziowie oświadczają, że mają zamiar respektować wszystkie wyroki Trybunału Konstytucyjnego, w tym te nieopublikowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jak czytamy w dokumencie, jest to konieczne dla "jednolitego orzecznictwa sądu cywilnego i wojskowego".

Po przyjęciu uchwały przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego, prorządowe media oraz politycy obozu władzy nie przebierali w słowach i nazwali Sędziów Sądu Najwyższego m.in. "grupą kolesiów", których zdanie nie ma większego znaczenia.

 - Tak naprawdę zebrał się zespół kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy – mówiła m.in. rzecznik klubu Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek.

Takie potraktowanie naczelnego organu władzy sądowniczej, jakim jest Sąd Najwyższy w Polsce, nie spodobało się popularnemu komentatorowi sportowemu Tomaszowi Zimochowi.

 - Nie wolno obrażać instytucji prawa. Sąd Najwyższy nie jest grupą kolesiów. Nie należy niszczyć jego znaczenia i autorytetu. Sędzia to niezwykły zawód. Trudny. A ponieważ skończyłem aplikację i zdałem egzamin sędziowski, solidaryzuję się z tymi, którzy ten zawód wykonują - napisał Zimoch na jednym z portali społecznościowych.

Natychmiast po opublikowaniu posta przez Zimocha, spadła na niego fala krytyki ze strony zwolenników obozu władzy.

fot. facebook fot. facebook

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: tomasz zimoch na fb
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News