Zimno wam? Zaraz będzie dwa razy gorzej

Zimno wam? Zaraz będzie dwa razy gorzej

Ostatnie dni w całej Polsce są wyjątkowo chłodne. W większości kraju temperatura spadła poniżej - 10 stopni. Niestety musimy poinformować, że w niektórych regionach Polski będzie dwa razy gorzej. 

Dziś w nocy na Podhalu i Suwalszczyźnie temperatura spadnie aż do -22 stopni. W centrum kraju będzie tylko o 6 stopni cieplej. Na szczęście możemy spodziewać się, że nie będzie mocno wiało. Według ekspertów prognozowana temperatura odczuwalna powinna wynosić -25 stopni.

W sobotę temperatury w całej Polsce będą wynosić od -4 do -15 stopni Celsjusza. Na północnym zachodzie można oczekiwać też opadów śniegu.

W związku z niską temperaturą Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. Poza północnym zachodem Polski, obejmuje ono niemal cały kraj.

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. - czytamy na stronie IMGW-PIB

fot. zrzut ekranu ze strony IMGW-PIB
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News