Zima uderzy za kilka godzin
Unsplash Jonny McNee ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Irmina Jach - 26 Listopada 2020

Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego "ataku zimy" dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować

Zima zbliża się wielkimi krokami. Meteorolodzy ostrzegają, że ostatnie dni listopada mogą wiązać się z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pierwszych opadów śniegu i mrozów można spodziewać się już w nadchodzący weekend. Polacy powinni się przygotować na pogorszenie pogody.

Zima, według zapowiedzi specjalistów, ma być w tym roku wyjątkowo śnieżna i mroźna. Za kilka dni nad Polskę zacznie napływać fala arktycznego powietrza, która sprawi, że jesienna aura odejdzie w zapomnienie. To odpowiedni moment, by wyjąć z szaf ciepłe kurtki i kozaki oraz zmienić opony w aucie.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Zima zbliża się wielkimi krokami

Nadchodzący tydzień będzie wiązał się ze spadkiem temperatury. Słupki rtęci pokażą zaledwie 2-3 stopnie Celsjusza w ciągu dnia. W nocy można spodziewać się pierwszych mrozów. Warunki pogodowe zaczną pogarszać się w najbliższy piątek. Sobota utrzyma tę tendencję.

Tomasz Leszczyński, autor bloga "Pogoda w Polsce" jest pewien, że przełom listopada i grudnia będzie wiązał się z atakiem zimy. Niże i fale zimnego powietrza doprowadzą do opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

W niedzielę niekorzystne warunki pogodowe będą występowały niemal w całym kraju. Bezpieczni będą tylko mieszkańcy Niziny Szczecińskiej, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Z poniedziałku na wtorek biało zrobi się na wschodzie, południu i w centrum Polski.

Pierwszego dnia grudnia śnieg spadnie także na Pomorzu Zachodnim, w Beskidzie Śląskim, Małopolsce, na Podkarpaciu, Suwalszczyźnie, Podlasiu i Mazowszu.

Wtorek przyniesie gwałtowne odchłodzenie. Słupki rtęci będą oscylować w granicach 0-1 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Nocą temperatury mogą spać do minus 7 stopni w pasie od Podlasia przez Warmię i Suwalszczyznę oraz minus 5 stopni w pasie od Mazowsza, przez Ziemię Łódzką, Wielkopolskę, Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Ziemię Lubuską.

Jeszcze zimniej będzie w regionach podgórskich i na Podhalu. W Tatrach można spodziewać się nawet 40 cm białego puchu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
  2. Dodatkowy dzień na zakupy w grudniu. Nagła wiadomość w sprawie zakazu handlu w niedziele
  3. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu

Zimowa aura nie opuści Polaków przez długi okres. Po raz pierwszy od dawna obywatele naszego kraju mogą spodziewać się białych świąt Bożego Narodzenia. Odwilże i dodatnie temperatury w granicach 10 stopni Celsjusza będą w grudniu bardzo rzadkim zjawiskiem. Pierwsza połowa miesiąca zapowiada się wyjątkowo mroźnie.

Na przeważającym obszarze kraju najbliższe dni będą wiązać się z trudnymi warunkami drogowymi. Warto zachować wzmożoną ostrożność i przygotować pojazd do jazdy.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Od jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgą
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Prawdziwa bomba witaminowa. Doskonała surówka bułgarska poleca się do obiadu
  7. Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policja
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet/Gazeta.pl/Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News