Zima zaatakowała turystów w polskich górach. Koszmarne warunki, śnieg i minus 30 stopni

Zima zaatakowała turystów w polskich górach. Koszmarne warunki, śnieg i minus 30 stopni

Zima przyszła w tym roku szybciej, niż można by się było tego spodziewać. Turyści coraz częściej zgłaszają, że na szlakach górskich można spotkać połacie śniegu, a letnia temperatura jest już przeszłością. Czy to, co dzieje się w górach, można odebrać jako zwiastun szybkiego nadejścia zimy?

Zima we wrześniu? Według turystów przebywających w Tatrach, na górskich szlakach - jeszcze do niedawna zapełnionych przez wczasowiczów - można coraz częściej spotkać się ze śniegiem. Nie inaczej jest w Karkonoszach, w których zarejestrowano temperaturę poniżej 27 stopni Celsjusza. Synoptycy przewidują, że taki stan rzeczy może oznaczać szybką zimę.

Zima zaczęła się we wrześniu. Polskie góry ośnieżone

Synoptycy w dużym szoku oglądają to, co dzieje się właśnie nad polskimi górami. Śnieżne chmury stają się coraz częstszym widokiem w Karkonoszach i w Tatrach. Śnieg zaczął pojawiać się w najwyższych partiach szczytów, a wiele wskazuje na to, że śniegu z dnia na dzień zacznie przebywać. O potencjalnym zagrożeniu związanym z dynamicznie zmieniającą się sytuacją meteorologiczną poinformowali ratownicy TOPR, którzy apelują o rozwagę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Prognozy na najbliższą dobę nie są optymistyczne. W ciągu nocy temperatura w górach ma spaść poniżej zera, prognozowane są opady śniegu oraz silny wiatr. Oprócz śniegu na pewno trzeba spodziewać się w górach oblodzeń. Prosimy o ostrożny wybór celów wycieczek na najbliższe dni. - możemy przeczytać na Facebooku Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe - TOPR.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda TVN przez chorobę syna rzuciła karierę. Jest nieuleczalnie chory, dla niego poświęciła wszystko
2. Straszna katastrofa lotnicza za granicą! Skrzydło rozcięło dom, pilot wyleciał w powietrze

Czy zima nadejdzie szybciej?

Co do tego czy zima nadejdzie szybciej niż do tej pory, nie można mieć jeszcze pewności. Naukowcy sprzeczają się co do tego i mają dwa odmienne zdania. Jedni mówią, że śnieg w górach jest jasnym symptomem zmian pogodowych. Inni każą zachować spokój, ponieważ to, że doszło do opadów meteorologicznych, nie przesądza pojawienia się zimy szybciej, niż miało to miejsce w poprzednich latach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. MILIONY Polaków oszukanych. Oszuści sprzedawali rozcieńczone mleko
  2. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
  3. Gwiazdor TVN w wulgarnych, szowinistycznych i niegodnych splunięcia słowach upokorzył Dodę na wizji
  4. Dieta Magdy Gessler podbija Polskę. Schudła w zastraszającym tempie
  5. Tragedia i cud w Toruniu. Malutkie dziecko wypadło z 11 piętra i ciągle żyje. Może umrzeć w ciągu następnych godzin

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News