Zima w Polsce
Pixabay.com Pexels
Monika Majko - 17 Listopada 2020

Meteorolodzy powiedzieli, jaka będzie zima. Zaskakująca wizja świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra

Zima, której oczekują Polacy, powinna przypominać "zimę stulecia". Im bliżej świąt, tym bardziej meteorolodzy przypatrują się analizom prognoz. Niestety, w tym roku Polaków czeka kolejne rozczarowanie. Chociaż wielu ekspertów jeszcze w październiku mówiło o śniegu w grudniu, dziś nie brzmi to już tak różowo.

Zima w tym roku zapowiada się zupełnie zaskakująco. Meteorolodzy przedstawili pierwsze wizje, dotyczące warunków atmosferycznych, których możemy spodziewać się podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra.

Zima 2020 - meteorolodzy podzielili się przewidywaniami

Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podzielili się wstępną prognozą temperatury i opadów na nadchodzący miesiąc. Według synoptyków średnia miesięczna temperatura powietrza na obszarze całego kraju ma wynosić "powyżej normy" co oznacza, że możemy spodziewać się w tym roku wyjątkowo ciepłego grudnia.

Eksperci twierdzą, że przeciętna temperatura powietrza w pierwszej połowie grudnia będzie utrzymywać się na poziomie 7-8 stopni Celsjusza w dzień. W połowie miesiąca ta sytuacja ma jednak ulec zmianie, a termometry wskażą od 0 do 1 stopnia Celsjusza, a w nocy być może pojawią się mrozy w okolicach -5 stopni Celsjusza.

Od dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeOd dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeCzytaj dalej

Z modelu prognozy IMGW-Reg wynika, że opady w przyszłym miesiącu będą występować na terenie naszego kraju na poziomie "w normie" lub nawet "poniżej normy", natomiast model IMGW-Bayes wskazuje, że miesięczna suma opadów w grudniu będzie bardzo zróżnicowana w całej Polsce. Opady "powyżej normy" mogą występowa na Mazowszu, Pomorzu oraz Podkarpaciu,

IMGW nie podaje jednak precyzyjnie, o jaki rodzaj opadów chodzi, ale w związku z prognozowanymi dodatnimi temperaturami, miłośnicy śniegu mogą raczej pożegnać się z marzeniami o białych świętach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia raczej nie będą mroźne i śnieżne

Z kolei synoptycy z portalu AccuWeather są zgodni, że w czasie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia termometry w całym kraju będą wskazywać od -4 do 4 stopni Celsjusza. w dzień Wigilii ma to być 0 stopni Celsjusza, które w nocy spadnie do - 4 stopni. Specjaliści przewidują tego dnia zachmurzone niebo oraz możliwość wystąpienie niewielkich opadów, jednak istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że tegoroczne święta będą mroźne i białe.

Portal AccuWeather podzielił się również przewidywaniami pogodowymi na tegorocznego Sylwestra. W nocy z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021 termometry mają wskazać -3 stopnie Celsjusza. Eksperci nie przewidują jednak możliwości wystąpienia opadów deszczu, ani śniegu. Wiatr ma wiać z prędkością 17 km/h.

Dla wielu osób te prognozy mogą wydać się zaskakujące, ponieważ jeszcze w październiku zagraniczne serwisy meteorologiczne dawały szansę na choćby kilka dłuższych białych dni w okolicach świąt. Niestety, im bliżej magicznej daty, tym większe rozczarowanie, a lokalni, krajowi eksperci nie pozostawiają Polakom żadnych złudzeń. Z dużą dozą prawdopodobieństwa czekają nas kolejne mokre i bezśnieżne święta.

Dzisiaj grzeje:

1.Od dzisiaj obowiązkowe testy na koronawirusa dla grupy Polaków. Niespodziewana wiadomość

2. Nowe obostrzenia? Już jutro może zapaść ważna decyzja dla Polek i Polaków. Chodzi o sklepy

3. Śmierć przyszła nagle. Nie żyje aktor znany z "M jak miłość", "Na wspólnej", "Barw szczęścia" i wielu innych serialów

Natomiast portal ekologia.pl podał, że 31 grudnia 2020 roku termometry w Polsce wskażą w dzień 3 stopnie Celsjusza, a w nocy 0 stopni. Co do jednej rzeczy synoptycy są zgodni, do końca 2020 roku raczej nie należy spodziewać się rekordowych mrozów.

Choć na razie szanse na tak wyczekiwane przez wiele osób białe święta są nikłe, nic nie jest jeszcze przesądzone. Podane przez specjalistów informacje są tylko prognozami, na które wpływ ma wiele czynników i które szybko mogą ulec znaczącej zmianie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapadł w śpiączkę przed pandemią. Gdy go wybudzono, nie mógł uwierzyć w to, co widzi
  2. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Nie tylko dla fanów słynnego batonika. Przepyszne ciasto bez pieczenia „Prince Polo”
  7. Już wiadomo: pogoda na grudzień i Boże Narodzenie. Czy święta będą wreszcie białe?

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Dziennik Bałtycki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News