zima Norylsk miasto odcięte od świata
Instagram. com natalya_saifulina
Joanna Szwalikowska - 3 Grudnia 2020

Tęsknicie za zimą z zaspami? W Norylsku śnieg pada od kilku dni, miasto jest odcięte od świata

Zima pełna śniegu z temperaturami poniżej 0 stopni Celsjusza to marzenie wielu osób. Niestety, jak zdołaliśmy się przekonać w ciągu kilku ostatnich lat, w życiu nie można mieć wszystkiego. Kiedy u nas nie zapowiada się na zimę z zaspami, w Norylsku są one już wyższe od ludzi!

Zima to dla jednym okres, którego wyczekują z niecierpliwością, pozostali natomiast wolą zamknąć się w zaciszu swojego domu pod kocykiem z książką oraz gorącą herbatą z dala od codziennych zmartwień. Mieszkańcy Norylska w ostatnim czasie zmagają się z dużym wyzwaniem, czyli nieustannymi opadami śniegu. 

Premier Morawiecki już nic nie ukrywa. Zapadła decyzja, podał termin, na który wielu czekałoPremier Morawiecki już nic nie ukrywa. Zapadła decyzja, podał termin, na który wielu czekałoCzytaj dalej

Norylsk jest jednym z najbardziej wysuniętych na północ miast na całym świecie. Leży w Kraju Krasnojarskim w Rosji. Miejscowość jest zamieszkiwana przez ok. 175 tys. mieszkańców. Ciężkie warunki pogodowe to dla nich żadna nowość. Od kilku dni sytuacja jest wyjątkowo poważna. 

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Choć temperatura wynosi zaledwie -7 stopni Celsjusza, od kilku dni w regionie ciągle pada śnieg. Pokaźna pokrywa zasłania już niemalże wszystko. Zaspy są wyższe od ludzi, a szukanie w nich samochodów nie jest najłatwiejszym zadaniem. Prognozy meteorologów na kolejne dni również nie są najlepsze. 

W weekend temperatura powietrza ma spaść do -23 stopni. Oznacza to, że nie ma szans na szybkie roztopienie się choć części śniegu. Prognozuje się również kolejne opady. Podczas ostatnich czterech dni spadło go tutaj tyle, ile zazwyczaj w ciągu dwóch miesięcy!

Teksty wybrane dla Ciebie:

W sieci ukazują się już zdjęcia, które robią ogromne wrażenie. Jedno z nich zostało udostępnione na profilu użytkowniczki natalya_saifulina. Marzy wam się zima z zaspami i ogromnymi opadami śniegu? Chcielibyście zobaczyć zaspy wyższe od ludzi? 

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News