Skandaliczna cena ziemniaków. Nagle kosztują absurdalną kwotę, to się nie mieści w głowie

Skandaliczna cena ziemniaków. Nagle kosztują absurdalną kwotę, to się nie mieści w głowie Źródło: Pixabay/Krzysztof Jaracz

Ziemniaki: cena tego produktu jest wyższa niż kiedykolwiek. Nie tylko one podrażały, ale też inne niezbędne w życiu codziennym produkty. Polacy nie będą zadowoleni.

Ziemniaki: cena tego produktu stale wzrasta. Trudno wyobrazić sobie tradycyjny polski obiad bez podania ziemniaków. Idealnie pasują do kotleta schabowego i surówki. Są jednym z najczęściej wybieranych artykułów spożywczych w Polsce. Teraz trzeba zapłacić za nie skandaliczną cenę. 

Ziemniaki: cena szybuje w górę

Ziemniaki stają się coraz droższe. Wynika to z niesamowicie szybkiego wzrostu inflacji na ryku żywności, który można zaobserwować od kilku tygodni. Ceny produktów rosną nieubłaganie. Najgorsze jest to, że to właśnie za artykuły codziennego użytku, przychodzi nam płacić więcej. Produkty do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić powoli stają się towarem luksusowym. 

Jak przeciętny Polak ma sobie wyobrazić obiad bez ziemniaków? 

Ziemniaki, ze względu na ich szybujące w górę ceny, być może staną się mniej popularnym wyborem wśród Polaków. Zwyczajnie, nie każdego będzie na nie stać. Główny Urząd Statystyczny podaje dane, z których wynika, że ceny ziemniaków w hurcie były w tym roku aż o 87 % droższe niż w 2018.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Instytucja wykazuje, że w zeszłym miesiącu w sklepie płacono za ziemniaki średnio 95 złotych za tonę. Jest to o 10 % więcej niż w marcu i o aż 42 % więcej w ujęciu rocznym. Jeszcze bardziej szaleńczo i przerażająco wygląda zestawienie cen w hurcie. Tona ziemniaków w hurcie podrożała o 87,6 % w stosunku do zeszłego roku. Teraz kosztuje aż 164 złote. 

W obliczu rosnącej inflacji na rynku spożywczym, warto zastanowić się nad tym czy ziemniaki są aż tak istotnym elementem diety człowieka. Trzeba przemyśleć kwestię godnych zastępców klasycznego ziemniaka. Innymi bardzo dobrymi źródłami węglowodanów jest na przykład ryż, kasza gryczana, makaron czy pęczak. Poza ziemniakami drożeją niestety również inne produkty codziennego użytku milionów Polaków, takie jak chleb, mąka i cukier. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach!
  2. Anna Dymna totalnie PONIŻONA. Legendarna aktorka zdradziła, co mówią do niej ludzie na ulicy. To tak przykre, że chce się płakać
  3. Zmarł, tragiczne informacje Polsatu z rana. Nie zauważył, co jest po lewej
  4. Straszna katastrofa lotnicza! Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
  5. Oto co Rosjanie właśnie ustawili w miejscu katastrofy smoleńskiej. Burza w internecie
  6. Stan byłego męża Rozenek jest fatalny. Najnowsze zdjęcia ze szpitala są porażające, nie może chodzić i mówić

Źródło: Popularne.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News