Musisz pamiętać, by do gotujących się ziemniaków wrzucać marchewkę. Powód Cię zaskoczy

Musisz pamiętać, by do gotujących się ziemniaków wrzucać marchewkę. Powód Cię zaskoczy Źródło: .

Ziemniaki gotowane z marchewką? Powód, żeby właśnie tak przygotowywać to ulubione warzywo wszystkich Polaków, jest zaskakujący, ale zdecydowanie warto tak zrobić. Efekty mogą cię zaskoczyć.

Ziemniaki to warzywa, które przez to, że są hodowane w naszym kraju, są jedną z najtańszych opcji, jeżeli chodzi o zakupy w warzywniaku. Są tanie i łatwe w przygotowaniu, a na dodatek można z nich zrobić mnóstwo prostych dań.

Ziemniaki w polskiej kuchni 

W polskiej kuchni ziemniaki od dawna królują na stołach. Przepisy na obiady rzadko pojawiają się bez ich towarzystwa, ponieważ są doskonałym dodatkiem do dań mięsnych lub by nasycić osoby na diecie wegetariańskiej. Jednak wszyscy ci, którzy gotują ziemniaki, powinni dowiedzieć się, jak je prawidłowo przygotować. Prawidłowo, czyli w taki sposób, by nie straciły wartości odżywczych. I okazuje się, że pomocna w tym będzie marchew.

Jak sprawić, by gotowane ziemniaki były jeszcze lepsze?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chociaż każdy wie ile czasu trzeba gotować ziemniaki, by były odpowiednio miękkie, to niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak je przygotować, żeby nie straciły wartości odżywczych. Chyba już wszyscy wiedzą, że najwięcej witamin i minerałów znajduje się w skórce i nie warto jej obierać. Ziemniaki wystarczy porządnie wyszorować pod ciepłą wodą, by pozbyć się zalegającej na nich ziemi. 

A co jeszcze można zrobić? Wystarczy do gotujących się ziemniaków dodać kawałek marchewki. To pomarańczowe warzywo zadba o to, by ziemniaki nie straciły znajdującej się w nich witaminy C. Za wszystko jest odpowiedzialny karoten, który w dużych ilościach znajduje się w marchewkach.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie Dudzie
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Ta niezbyt skomplikowana czynność pomoże cieszyć się obiadem, który dostarczy do organizmu niezbędną do funkcjonowania witaminę C. W o wiele większych ilościach, niż działo się to do tej pory.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT 
  2. Na weselu sześciu policjantów otoczyło nagle pana młodego. Goście nie mogli uwierzyć w to, co się stało później
  3. Pod domem Jarosława Kaczyńskiego pilnie interweniowała policja. Nieznany mężczyzna miał w głowie nóż
  4. Wyciągnęła dziecko z wózka, wysoko uniosła i rzuciła o asfalt. Ale dopiero potem zrobiła najgorszą rzecz
  5. Twój pies dziwnie się zachowuje, ale nie wiesz o co mu chodzi? Oto 12 rzeczy, które musisz wiedzieć, żeby go zrozumieć

źródło: zobaczto

Następny artykuł