Zieloną część ziemniaka trzeba zawsze odkrajać i wyrzucać. Zjadając ją narażasz się na poważne niebezpieczeństwo

Zieloną część ziemniaka trzeba zawsze odkrajać i wyrzucać. Zjadając ją narażasz się na poważne niebezpieczeństwo

Ziemniaki od dawna są popularnym dodatkiem do mięs i składnikiem wielu potraw tradycyjnej polskiej kuchni. Część osób w trakcie obierania kartofli nie zwraca jednak uwagi na zieloną część bulwy. Trzeba pamiętać o tym, by ją odkroić. Gdy tego nie zrobimy, narażamy się na niebezpieczeństwo.

Ziemniaki z zieloną częścią mogą być naprawdę niebezpieczne. Mało kto sobie z tego zdaje, ale zielonkawa barwa w przypadku kartofli oznacza, że bulwa zaczyna być zjadana przez toksyny spowodowane słabą jakością gleby bądź za dużą ilością promieni słonecznych. Jedzenie ziemniaka z zielonkawym nalotem może być fatalne w skutkach.

Zielone ziemniaki nie do jedzenia? Ten kolor oznacza toksyny

Jeśli chodzi o związki chemiczne zawarte w bulwie, to często reagują one na promienie słoneczne. Powodem pojawienia się zielonkawego nalotu na skórce warzywa jest zła gleba, w której mógł przebywać kartofel bądź też nierozważne trzymanie go w nasłonecznionym miejscu w domu. Zielone części, zwane solaninami, są oznaką tego, że ziemniak nawet nie tyle, co zaczął się psuć, co jego skóra zaczęła wydzielać intensywne i toksyczne związki chemiczne, niebezpieczne przede wszystkim dla człowieka.

Po spożyciu ziemniaka z solaninami narażamy się na bardzo niebezpieczne zatrucie i choroby przewodu pokarmowego, których skutki mogą utrzymywać się przez długie godziny. To, co się dzieje z naszym organizmem, jest jednak przerażające.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bóle brzucha to nie wszystko. Jedzenie zielonego ziemniaka jest niebezpieczne

Objawy choroby po spożyciu zielonkawej skórki na kartoflu mogą być bardzo różne. Solaniny mogą wprawić nas w bóle wielonarządowe, doprowadzić do kolki, biegunki, wymiotów i mdłości. W skrajnych przypadkach mowa nawet o takich dolegliwościach jak napad drgawek, śpiączka i niewydolność krążenia.

Dzisiaj grzeje: 1.Ujawniono prawdę na temat pochodzenia Viki Gabor. 12-latka spotkała się z lawiną hejtu
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

W trakcie przygotowywania posiłku powinniśmy więc zachować wysoką czujność i uważać na to, aby nie narazić siebie i swoich bliskich na bardzo poważne problemy zdrowotne spowodowane stężeniem solaniny w naszym organizmie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lech Wałęsa w szpitalu
  2. Zaszedł ją od tyłu, w półmroku myślał że to żona, a nie córka. Było już za późno, kiedy się zorientował
  3. Daniel Olbrychski i Maryla Rodowicz stracili wspólne dziecko w strasznych dla każdego rodzica okolicznościach. Mało znane fakty z życia gwiazdy
  4. Olbrychski ujawnił, co Maria Kaczyńska uważała o swoim szwagrze
  5. Wielkie ZAMIESZANIE z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

Źródło: Jest Pozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News