Gotujesz ziemniaki obrane i już pokrojone? Popełniasz niezmiernie szkodliwy błąd, psujesz zdrowie sobie i domownikom

Gotujesz ziemniaki obrane i już pokrojone? Popełniasz niezmiernie szkodliwy błąd, psujesz zdrowie sobie i domownikom Źródło: .

Ziemniaki to jedno z najpopularniejszych warzyw spożywanych przez Polaków. Warto wiedzieć, jak przygotować je w odpowiedni sposób, by nie zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Ziemniaki w kuchni polskiej odgrywają ważną rolę. Popularne warzywo należy do najbardziej lubianych wśród Polaków. Większość osób przed gotowaniem obiera je i kroi na mniejsze kawałki. To duży błąd, który może odbić się na zdrowiu wszystkich domowników.

Ziemniaki to niezwykle popularne warzywo

Choć ziemniaki należą do najbardziej lubianych warzyw w Polsce, są  znane i doceniane nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Najpopularniejszą metodą na przygotowanie ich do spożycia jest ugotowanie. Większość osób przed wrzuceniem ziemniaków do garnka obiera bulwy i kroi je na mniejsze kawałki. To bardzo duży błąd. Prawie nikt nie zdaje sobie sprawy, jak szkodliwe dla naszego zdrowia może być takie zachowanie.

Ugotowanie ziemniaków to na pozór bardzo prosta czynność, z którą radzą sobie nawet mało doświadczeni kucharze. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób poprawnie przygotować bulwy, by zachować ich wartości odżywcze i zapobiec utracie ważnych dla zdrowia ludzkiego składników i minerałów. 

Jak poprawnie ugotować ziemniaki?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gotując obrane ziemniaki tracimy ich wartości odżywcze oraz witaminy. By zachować w warzywach to, co najcenniejsze, powinniśmy gotować je w całości i obierać dopiero po wyjęciu z wody. Wystarczy porządnie wyszorować bulwę i pozbyć się piachu ze skórki. Tak przygotowane ziemniaki wkładamy do wody i gotujemy do miękkości. Potrwa to nieco dłużej, niż gdybyśmy gotowali je w kawałkach, ale pomoże zatrzymać w środku najcenniejsze wartości odżywcze.

Dzisiaj grzeje: 1.Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach
2. Gwiazda Polsatu spowodowała straszny wypadek samochodowy, auto było totalnie zniszczone. Sytuacja była bardzo poważna, teraz ostrzega innych

Ziemniaki są bogate w potas obniżający ciśnienie krwi oraz magnez, który jest ważny dla zębów i kości, a dodatkowo poprawia przemianę materii i łagodzi stany zmęczenia oraz stres. Zawierają też wapń, żelazo i fosfor. Dostarczają niemal wszystkich witamin, choć najwięcej jest w nich witaminy C. Obierając je i krojąc na kawałki przed ugotowaniem, pozbawiamy naszych najbliższych tego zastrzyku pozytywnych związków. Później może się to odbić problemami zdrowotnymi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Już za tydzień 2 miliony osób będzie płacić więcej o 100 złotych. Podwyżka nie do uniknięcia
  3. Piękni i młodzi oszukali wszystkich? Właśnie ujawniono skrywaną przez nich tajemnicę
  4. Polaków czeka największe uderzenie po portfelach od lat. Znany jest termin, kiedy będzie najgorzej
  5. Dagmara nie mogła dłużej go ukrywać. Zrujnował jej całe życie, w końcu się przyznała

źródło: Gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News